НОВИНИ

23.10.2015 | США "модифікують" контрабатарейні радари для ЗСУ, щоб вони не могли відповісти на обстріл РФ - WSJ
Джерело - Голос Америки



Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на американських чиновників, які повідомили цю інформацію виданню The Wall Street Journal.

Американські високопосадовці зазначили, що просунуті американські контрбатарейні радари AN/TPQ-36, які за рішенням президента США Барака Обами має незабаром отримати Україна, зазнають змін, які зроблять неможливими їх використання для завдання удару-відповіді по території Росії.

Ці радари загальною вартістю у 10 мільйонів доларів прибудуть на Яворівський полігон у Львівській області у середині листопада.

Американські високопосадовці пояснили, що радари AN/TPQ-36 буде "модифіковано" для того, щоб українські військові не змогли "загострити конфлікт, використовуючи їх для контрударів по артилерії, яка веде обстріл з території Росії".

"З огляду на дотримання режиму припинення вогню на сході України та зменшення кількості артилерійських обстрілів, США не хочуть, щоб нові системи дратували Росію", - відзначає видання.

Також повідомляється, що сенатор-республіканець Джон Маккейн, який очолює комітет Сенату зі збройних сил, заявив, що внесення до радарів зазначених модифікацій є симптомом "неадекватного переконання" адміністрації Обами, що президент Росії Володимир Путін змінить свою лінію щодо України.

"Це є частиною зусиль адміністрації замирити Володимира Путіна. Це надсилає сигнал Росії та Україні, що ми не бажаємо серйозно протистояти агресії Володимира Путіна", - заявив Маккейн.

Радарна система AN/TPQ-36 дозволяє негайно і точно визначати місце розташування ворога на мапі з моменту першого завдання артилерійського, ракетного (з відстані до 18 км) чи мінометного (до 24 км) удару по території, безпеку якої забезпечує система. AN/TPQ-36 здатна відстежувати до 10 джерел ворожого вогню, визначати ціль ворожого вогню та попереджати про час до ураження ворожою артилерією цієї цілі.

Система також може бути використана для наведення та корегування вогню дружньої артилерії.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект