НОВИНИ

05.11.2015 | Конгресмен наполягає на наданні Україні зброї для визволення окупованих територій, щоб відволікти Росію від Сирії
Джерело - Голос Америки



Таку думку у ході слухань Комітету Палати представників США із закордонних справ озвучив конгресмен-республіканець від штату Алабама Мо Брукс.

У ході слухань "Політика США після ескалації ситуації у Сирії з боку Росії", які тривають у Вашингтоні, Мо Брукс звернувся до присутніх у якості свідків представників Держдепу Вікторії Нуланд та Енн Паттерсон з питанням, чи розглядала адміністрація США можливість озброєння України з тим, щоб примусити Росію згорнути військову кампанію у Сирії.

При цьому Брукс зауважив, що Мінські угоди та режим припинення вогню в Україні не призвели до повернення Україні окупованих територій. Натомість, отримавши летальне озброєння зі США, на думку Брукса, Київ міг би розгорнути військову кампанію, спрямовану на повернення загарбаних територій і таким чином примусити Росію перекинути до України додаткові військові ресурси.

На думку Брукса, Росія не зможе дозволити собі паралельне ведення потужних військових операцій у Сирії та Україні, відтак відновлення війни в Україні призведе до деескалазції військової присутності Москви у Сирії.

Брукс наголосив на тому, що Україна досі не отримала від США танки, ракети та інші види летального озброєння, яке б реально дозволило повернути території, загарбані підтримуваними Росією сепаратистами.

Брукс також закликав Нуланд та Паттерсон донести його думки до адміністрації Барака Обами.

Читайте такожПентагон вимагає від Обами бути більш рішучим у своїй позиції щодо Росії - ЗМІ

Прикметно, що озвучена Бруксом думка викликала обурення Вікторії Нуланд, яка перепитала, чи пропонує законодавець добиватись відновлення війни в Україні.

Позиція Мо Брукса отримала підтримку іншого конгресмена-республіканця Ренді Веббера. Останній висловив думку, що взяти на себе озброєння України для реалізації запропонованого Мо Бруксом сценарію, могли би союзники США на Близькому Сході, які мають бути зацікавлені у деескалації присутності Росії у Сирії.



 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект