НОВИНИ

28.07.2004 | Європейський Союз прохолодно реагує на зміну Воєнної доктрини України, але у свої лави не запрошує.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейський Союз у вівторок прохолодно відреагував на повідомлення про зміну Воєнної доктрини України. У Брюсселі відкидають закиди у тому, що саме ЄС несе відповідальність за похолодання у відносинах з Києвом. У вівторок речник Європейської комісії Рейо Кемппінен заявив:
"Стосовно відносин з Україною і Росією, то у нас добрі і тісні відносини з обома державами і ми сподіваємося, що вони будуть ще тіснішими у майбутньому. Членство у Європейському Союзі ніколи не пропонувалося цим державам і не обговорювалося як перспектива" .


Європейський Союз запрошує Україну до участі в програмі сусідства та дає зрозуміти, що до українців наразі не будуть ставитися по-особливому. Емма Удвін, речниця Європейської комісії із зовнішніх питань:


"Ми зараз підтримуємо відносини з Україною через політику сусідства – це політика, яка не зачиняє дверей, але бере до уваги нинішнє становище, те, що Україна - один із наших сусідів після розширення. Це політика, яка відкриває багато можливостей для сусідів, що бажають з нами співпрацювати".


А в приватній розмові один з дипломатів ЄС сказав радіо "Свобода," що в Брюсселі є серйозні застереження до того, як Україна виконує свою нинішню угоду про партнерство і співпрацю з ЄС. Головні застереження торкаються утисків демократії та прав людини, які ,на думку західних дипломатів, ширяться в Україні під час президентства Леоніда Кучми.


Тому амбіції Києва мати тісніші контакти з Брюсселем, зокрема укласти угоду про асоціацію, там вважають безпідставними.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект