НОВИНИ

27.11.2015 | У Польщі заявили, що Росія перекрутила слова Ващиковського
За матеріалами - Gazeta Wyborcza



У МЗС Польщі заявили, що РП не виступає за відміну Основоположного акту НАТО-Росія 1997 року, відтак слова глави зовнішньополітичного відомства країни Вітольда Ващиковського в інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza в Росії cприйняли хибно.

У Польщі заявили, що із здивуванням сприйняли заяву МЗС Росії, яке назвало слова Ващиковського з цього приводу “небезпечними і надзвичайно провокативними”, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

«Міністр Вітольд Ващиковський в ньому не говорив про Основоположний акт НАТО-Росія, а про політичну декларацію НАТО, яка стосується нерозміщення великих військових частин в Центральній Європі. Висновки, які зробила речник російського МЗС, були повністю безпідставними»,- йдеться у заяві речника польського зовнішньополітичного відомства Артура Дмоховського.

Речник МЗС РФ Марія Захарова заявила напередодні, що Москва вважає слова польського МЗС «небезпечними» і як «елемент початку ідеологічної обробки громадської думки на Заході» перед самітом НАТО у Варшаві в липні 2016 року.

В інтерв’ю для видання Gazeta Wyborcza на питання, чи він виступає за відміну акту НАТО-Росія 1997 Ващиковський відповів: «Так, це була угода політичного характеру, яка не має юридичного характеру, прийнята в інших міжнародних реаліях…».

Основоположний акт про взаємні відносини, співпрацю і безпеку між Російською Федерацією і Організацією Північноатлантичного договору – спеціальний договір про всебічне співробітництво між Російською Федерацією і Організацією північноатлантичного договору, який був прийнятий 27 травня 1997 року.

В акті визначені цілі і механізм консультацій, співпраці, спільного прийняття рішень і спільних дій. Обидві сторони (Росія і Організація) отримали право голосу, але не право вето щодо дій один одного. Так, Організація північноатлантичного договору зобов'язалася здійснити глибоку трансформацію, зокрема скоротити і адаптувати свої збройні сили до нових умов, а Росія підтвердила прихильність до подальшого скорочення своїх озброєнь і участі в миротворчих операціях. У преамбулі зазначено, що сторони не розглядають одна одну як супротивників.

У 2014 році у зв'язку з анексією Криму та через військове втручання Росії в Україну кілька країн-членів НАТО закликали розірвати договір.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект