НОВИНИ

28.07.2004 | Польські політики та оглядачі висловлюють занепокоєння змінами у Воєнній доктрині України.
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польські політики та оглядачі висловлюють занепокоєння змінами у Воєнній доктрині України. Несподіване рішення президента Леоніда Кучми вилучити з її стратегічних цілей вступ України до НАТО та Євросоюзу у Варшаві називають ”кінцем польських снів про вибір Києвом західного спрямування”. 


На думку парламентського угруповання «Право й Справедливість», зміни у Воєнній доктрині України – це поразка польської політики стосовно Києва: “Президент Кваснєвський і уряд не виявили рішучості, щоб заохотити ЄС прийняти рішення про запрошення України до переговорів на тему інтеграції", – читаємо у заяві партії. Віце-спікер Сейму Казімєж Міхал Уяздовський наголосив, що "замість реальних дій стосовно України, проводилася політика жестів і бенкетів". Голова парламетського клубу Громадянської Платформи Ян Рокіта вважає, що заяви президента Кучми не дають підстав для занепокоєння. На його думку, більший острах повинні викликати слова президента Росії Володимира Путіна. Заявивши про те, що агентура країн Заходу намагається компроментувати процес інтеграції України з Росією, «він виявив свої справжні наміри що до України», каже Рокіта. Експерт варшавського Центру Східних Студій Тадеуш Ольшанський дотримується думки, що зміни у Воєнній доктрині України – це результат розчарування позицією ЄС, НАТО і США стосовно Києва. Ольшанський нагадує однак, що строк повноважень президента Кучми вже незабаром завершується. На його думку, після президентських виборів восени, в українській політиці слід очікувати вагомих змін.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2278. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект