НОВИНИ

16.09.2005 | ООН: європейська преса сумує
Джерело - Українська служба ВВС

Європейська преса сповнена однієї теми: Саміту ООН. Кілька європейських газет оплакують неспроможність ООН домовитися з приводу радикальних реформ у Нью-Йорку.



Французька Ле Монд нарікає: "В Нью-Йорку не сталося приємного сюрпризу". Газета пише: "Пропущено можливість визначити роль організації в миротворчих операціях, роззброєнні та розвитку". Проте газета наголошує, що цей факт не треба використовувати для очорнення організації, в якої є свої переваги.


Перш за все, пише Ле Монд, перевага ООН у тому, що вона існує. "Шістдесят років після заснування - це немале завдання у світі, який пережив численні потрясіння".


Німецьку Берлінер Цайтунг прикро вразив виступ президента Джорджа Буша на Саміті ООН.


Газета пише: "Незважаючи на смертоносний хаос, що царює в великій частині Іраку під проводом військ США, Буш у Нью-Йорку оптимістично промовляв про початок демократичної революції в регіоні".


Берлінер Цайтунг закликає європейських союзників Буша схилити його до позиції "совістливого багатостороннього підходу", проте нарікає, що європейські союзники самі зараз без керма.


Кліматичні зміни: критична межа


Індепендент пише про проблему, яку також часто згадують поруч із американською адміністрацією. Мова йде про глобальне потепління.


На першій сторінці - величезна фотографія арктичної криги, що тане по краях. Індепендент пише: "Рекордна втрата криги цього літа в Арктиці переконала вчених, що в північній півкулі кліматичні зміни вже переступили критичний поріг, після якого клімат ніколи не відновиться". Газета пише, що минула зима стала поворотною, коли лід, що розтав за зиму, не намерз назад.


Індепендент пише, що сама по собі арктична крига мало що змінить, проте наступною розтане крига Гренландії, внаслідок чого рівень моря підійметься на шість метрів. Газета цитує вчених, які кажуть, що цього досить для затоплення більшості великих міст у всіх країнах.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект