НОВИНИ

29.07.2004 | Зміна воєнної доктрини України обумовлена слабкістю її економіки - американські аналітики
Джерело - УНІАН

Внесення змін до Воєнної доктрини України обумовлено слабкістю економіки держави.


Як передає радіо „Свобода”, таку думку висловлюють американські аналітики із компанії “Стратфор”.


На думку аналітиків, Київ усвідомив, як далеко йому ще до європейських та трансатлантичних інституцій, а тому вирішив змінити курс на Росію, оскільки вважає, що економічна інтеграція з Росією посилить Україну і посилить її позиції в Європі. Саме так американські фахівці із компанії “Стратфор” коментують рішення українського Президента Леоніда КУЧМИ про зміну Воєнної доктрини України.


Рішення Президента України вилучити вступ до ЄС та НАТО як стратегічні цілі в офіційній Воєнній доктрині американські аналітики пов'язують із тим, що ЄС нещодавно відмовив Україні у статусі країни з ринковою економікою, а після Стамбульського саміту НАТО Л.КУЧМА скептично висловився щодо перспектив членства і в цій західній інституції. Взагалі, на думку американських експертів, рішення про зміну позиції щодо НАТО в Україні сформувалося відразу після саміту, але його оприлюднення вирішили приурочити до візиту російського Президента Володимира ПУТІНА (В.ПУТІН зустрічався з Л.КУЧМОЮ 26 липня у Ялті – УНІАН).


На думку аналітиків компанії “Стратфор”, рішення Києва не пов'язане з вимогами обох організацій щодо проведення вільних та чесних президентських виборів, натомість вони пояснюють рішення Києва економічними причинами. Українська економіка одна із найслабших у Європі.


"Усвідомлюючи той факт, що шанс приєднатися хоч би до однієї з цих організацій є малим, Л.КУЧМА просуватиметься до ближчої співпраці з Росією, сподіваючись, що економічна співпраця з нею поліпшить економічний стан обох держав, і пізніше вони обидві зможуть долучитися до західних організацій", - йдеться у повідомленні.


Російський Президент В.ПУТІН зі свого боку підтримує зміни у позиції України. Під час зустрічі між російськими та українськими бізнесменами (на бізнес-форумі у Ялті – УНІАН) він пообіцяв 800 мільйонів доларів інвестицій в українську економіку. На думку американських аналітиків, Єдиний економічний простір, який об'єднав Україну, Росію, Білорусь та Казахстан, допоможе Україні збудувати власну економіку.


"Якщо ці чотири країни економічно поєднаються, то шанси вступити до ЄС, і можливо, навіть НАТО, будуть більшими", - вважають американські аналітики.


На їхню думку, Л.КУЧМА впродовж останніх трьох місяців свого президентства намагатиметься посилити економічні і політичні зв'язки між Україною і Росією, і цим ускладнить намагання прихильників західного вектору розвитку України знову розвернути її у бік Європи та НАТО. Зокрема, йдеться про труднощі, які можуть постати перед новим Президентом, якщо ним буде Віктор ЮЩЕНКО, прихильник європейської орієнтації та кандидат, що має найбільшу кількість симпатиків, передає радіостанція “Свобода”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект