НОВИНИ

25.05.2016 | Країни ЕС мають зупинити поставки зброї до Єгипту - Amnesty International
За матеріалами - УКРІНФОРМ



Про це йдеться в заяві неурядової організації Amnesty International, переданій Укрінформу.

«Країни ЄС ігнорують заборону на постачання зброї і боєприпасів в Єгипет: 12 з 28 держав-членів ЄС, серед яких і Німеччина, залишаються для Єгипту основними постачальниками озброєнь і поліцейської техніки", - йдеться в заяві.

Тільки у 2014 році за 290 контрактами Єгипет отримав з країн ЄС озброєнь і військової техніки, «які можуть використовуватися для пригноблення населення Єгипту», на суму більш як 6 млрд євро. Поставлені бронеавтомобілі, легка і стрілецька зброя, боєприпаси, військові вертольоти й обладнання для прослуховування. Основні постачальники - Болгарія, Чехія, Франція та Італія.

Німеччина схвалила в 2014 експорт озброєнь на суму 22,7 млн євро, в 2015 - на 19 млн.

"Враховуючи продовження порушень прав людини з боку єгипетських військових і сил безпеки, подальший експорт озброєнь з Німеччини є неправильним сигналом", - заявив у зв'язку з цим експерт з озброєнь німецького відділення Amnesty International Джон Матіас.

Він наголосив, що ЄС і його держави-члени мають негайно зупинити в Єгипет експорт озброєнь, особливо для ВПС, які можуть використовуватися проти населення.

Нагадаємо, що Європейський Союз схвалив збройове ембарго щодо Єгипту після того, як єгипетські сили безпеки вбили в серпні 2013 року сотні демонстрантів.

Джерело - http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/2023245-kraini-es-maut-zupiniti-postavki-zbroi-do-egiptu-amnesty-international.html



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект