НОВИНИ

29.09.2005 | Марцинкевич високо оцінює свої шанси стати прем’єром Польщі
Джерело - ProEUROPA

Кандидат на пост прем’єр-міністра Польщі від партії „Право і справедливість” (PiS), яка є переможцем парламентських виборів у країні, Казимир Марцинкевич вважає, що висування його на главу уряду є шансом швидко сформувати новий уряд.
 
В інтерв’ю польському радіо Марцинкевич заявив, що рішення кервіництва PiS означає відділення питань триваючої президентської кампанії в країні від питання формування уряду. (Як відомо, лідер PiS Ярослав Качинський раніше планував сам очолити уряд, але його брат Лех Качинський є одним з лідерів президентських перегонів і Я.Качинський висловлював переконання, що в разі виграшу брата він не зможе обійняти посаду прем’єра). 
 
 Марцинкевич запевнив, що хоче створити сильний та стабільний уряд на 4 роки та реалізувати реформи спільно з іншим переможцем виборів - партією „Громадянська платформа” (РО).
 
Він пропонує у програмі уряду використати найкращі елементи обох партій-переможців.
 
Кандидат на прем’єра від PiS висловив надію, що до нового уряду увійде лідер РО Ян Рокіта, якому буде запропоновано посаду віце-прем’єра. 
 
Марцинкевич вважає також природним, що кандидатом на прем’єра є він, а не лідер партії Я.Качинський.
 
Представники РО сприйняли інформацію про висування Марцинкевича з подивом, але запевнили, що візьмуть участь у формування нового уряду.
 
Лідери PiS аргументують свій вибір тим, що Марцинкевич має добру репутацію серед бізнесменів та був координатором підготовки програми партії. 
 
Кандидат у президенти країни від РО Дональд Туск висловив подив, чому Ярослав Качинський відмовився від наміру очолити уряд. Туск сказав, що переконував лідера PiS до цього.
 
PiS пропонує уряд із 17 міністрів, посаду прем’єра для своєї партії, віце-прем’єра та маршалка Сейму для РО – такі пропозиції оприлюднив Я.Качинський.
 
Як відомо, 46-річний Казимир Марцинкевич є депутатом від PiS, яким став втретє. До цього часу Марцинкевич очолював сеймову бюджетну комісію. За освітою він фізик. Свого часу був главою політичного кабінету за прем’єра Єжи Бузка.
 
Як оцінює сам Марцинкевич програма його партії – це програма ринкової економіки, яка спирається на приватну власність та конкуренцію, але це не ліберальна програма.



Він прогнозує в разі реалізації цієї програми економічне зростання в країні на 6-7%. Марцинкевич як і його партія перед виборами виступав проти приватизації у паливно-енергетичному комплексі, застерігав від втрати контролю на інфраструктурою промисловості.
 
В 1983-1990 роках Марцинкевич входив до легендарної профспілки „Солідарність”. У 1980-х роках був редактором журналу „Поколение”, потім - католицького журналу „Аспекти”.
 
Є членом католицького товариства журналістів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4770. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект