НОВИНИ

03.10.2005 | В Брюсселі відбулися перші експертні консультації високого рівня в рамках інтенсифікованого діалогу між Україною і НАТО
Джерело - "Український монітор"

 Як розповів Голова відділу взаємин з Росією і Україною Дивізіону НАТО з політичних справ та політики безпеки Пол Фріч, на переговорах НАТО і Україна вперше обговорювали розвиток взаємин у новому форматі, адже Інтенсифікований діалог, який було започатковано у Вільнюсі під час засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ 21 квітня поточного року, є першим формальним кроком України на шляху підготовки України до членства в НАТО.


“Це буде перша можливість для НАТО довести до української сторони своє бачення тих зобов’язань, які несе із собою потенційне членство країни в Альянсі. Ми також вислухаємо інформацію української сторони щодо ходу реформ в Україні, зокрема, у сфері оборони і безпеки, а також щодо її бачення подальших кроків у підготовці до вступу в НАТО”, - зазначив Пол Фріч.


 Він досить обережно оцінив можливість того, що питання стосовно членства України в НАТО може бути розглянуто вже на саміті НАТО у 2008 році. “Американська сторона вийшла з пропозицією провести у 2006 та у 2008 роках саміти НАТО, перший з яких має бути присвячений проблемам трансформації Альянсу, а другий - питанням його розширення. Союзники НАТО зараз вивчають пропозиції США. Але на цьому етапі ще зарано говорити, чи буде у 2008 році розглядатися українське питання. Великою мірою це залежатиме від зусиль самої України у виконанні Плану дій та у реформах у сфері безпеки. Україна має амбіційні плани, але трансформації в силових структурах, зокрема, у Міністерстві оборони і Міністерстві внутрішніх справ, потребують часу”, - зазначив Пол Фріч.



Для того, щоб розгляд питання про членство України в НАТО відбувся у 2008 році, вже восени наступного року необхідно вийти на рівень виконання Плану дій щодо членства. За словами представника Альянсу, такий перехід можливий лише за умови успішного виконання Україною зобов’язань у рамках існуючого Плану дій Україна-НАТО. “Ми маємо механізми такої оцінки в рамках Плану дій та щорічних цільових планів. Перші підсумки зусиль України в цьому напрямку буде підбито вже до кінця поточного року”, - повідомив він. За його словами, Україна має багато зробити й у питаннях інформування громадськості щодо принципів та завдань Альянсу та стану його двосторонніх відносин з Україною, адже членство країни в НАТО є можливим лише за умови підтримки такого кроку з боку суспільства.



Пол Фріч наголосив також на важливості успіху виїзного засідання Північноатлантичної Ради в Києві, яке має відбутися 19-20 жовтня. “У повноважних представників країн Альянсу буде бажання не лише вислухати українську сторону, а й подивитися на практичні результати реформ. Від того, наскільки успішною буде ця робота, великою мірою залежить позиція країн Альянсу в питаннях щодо подальшого руху України до НАТО”. - зазначив він.



Як уже повідомлялося, українську делегацію на консультаціях Україна-НАТО високого рівня очолює перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко, до її складу входять також заступник міністра оборони Леонід Поляков, міністра економіки Андрій Березний, заступник голови СБУ Олег Бєлов, відповідальні представники міністерств та відомств. З боку НАТО у консультаціях беруть участь заступники Генсекретаря з політичних питань та безпекової політики Мартін Ердман та з оборонної політики та планування Джон Колстон, а також представники широкого кола підрозділів Міжнародного секретаріату та Міжнародного військового штабу НАТО.



Консультації присвячено обговоренню комплексу питань щодо підготовки України до членства в НАТО та визначенню у цьому контексті пріоритетних завдань Цільового плану Україна-НАТО на 2006 рік.



За рішенням Президента України, 27 червня ц.р. Генеральному Секретарю НАТО Яапу де Хооп Схефферу під час його візиту в Україну було офіційно вручено Початковий дискусійний документ, у якому викладено позицію держави з політичних, економічних, інформаційних, фінансових, оборонних та військових питань, пов’язаних з підготовкою країни до членства в НАТО. На Брюссельському саміті Комісії Україна-НАТО у лютому поточного року Президент Віктор Ющенко заявив про готовність України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО вже на поточному етапі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект