НОВИНИ

04.10.2005 | Польський політик про Україну: як „фашист домовився з бандитом”
Джерело - ProEUROPA

Євросоюз мусить добиватися чітких проєвропейських декларацій від трьох головних політичних блоків в Україні – блоків президента Віктора Ющенка, лідера Партії регіонів Віктора Януковича та еск-прем’єра Юлії Тимошенко. Про це пише в авторській статті в газеті „Жеч посполита” у понеділок відомий польський політик, євродепутат, голова делегації ЄС-Україна в Європарламенті Марек Сівець.
 
Автор аналізує політичну ситуацію в Україні після розколу команди Віктора Ющенка.



Сівець, зокрема, нагадує, що експерти проголосили кінець „помаранчевої революції” через політичну кризу в Україні, коли було озвучено гучні звинувачення у корупції та некомпетентності представників української влади, що спричинило відставку уряду Юлії Тимошенко. Польський політик констатує, що шляхи недавніх союзників з Майдану – Тимошенко та Ющенка – розійшлися. І в результаті президент України мав проблеми з затвердженням прем’єром Юрія Єханурова, коли соратники Тимошенко в парламенті голосували проти Єханурова.  
 
„Президенту Ющенку пощастило у другому голосуванні, але це стало можливим лише після підписання порозуміння з колишнім запеклим ворогом, нинішнім лідером опозиції Віктором Януковичем. Вживаючи епітетів, якими кидалися обидва пани під час президентської кампанії, фашист домовився з бандитом”, іронізує Сівець.  
 
„Чи це означає, що ідеали Майдану запропастили? Не обов’язково! Передусім було відомо з самого початку протестів, що між лідерами помаранчевого табору суттєва різниця у поглядах. Зрозуміло було, що лише небажання чи відверта ненависть до президента Кучми та його оточення створила союз Ющенка і Тимошенко”, стверджує далі польський євродепутат від SLD.
 
„Сьогодні відсутність спільного ворога увиразнив існуючі поділи”, каже Сівець.
 
На його думку, підписання порозуміння між Ющенком та Януковичем може мати позитивні наслідки для країни. „Необхідно пам’ятати, що 44% суспільства віддало свій голос за Януковича, й що важливо – вчинили вони так у невигідних умовах, коли було зрозуміло, що раніше здійснено очевидні фальсифікації на виборах”, аналізує ситуацію Сівець.
 
„Не є відкриттям твердження, що у подальшій перспективі неможливо керувати країною всупереч переконанням майже половини населення. Досі нова українська влада зробила дуже небагато або навіть зовсім нічого, щоб поєднати так розділену після революції країну. Нині принаймні з’являється такий шанс”, вважає польський політик.
 
„А Янукович, хоча й втратив вигідну позицію лідера опозиції, отримав щось набагато більш цінне, бо повернувся до головного виру української політики”, переконаний польський політик.
 
„Президенту Ющенку вдалося вийти з кризи з піднесеною головою, однак перед ним надалі багато небезпечних викликів. Загроза, яку становить опозиція, є надалі дуже серйозна, єдине з тією різницею, що Януковича змінила харизматична Юлія Тимошенко, блок якої виступить проти табору президента на найближчих парламентських виборах у березні 2006 року. В свою чергу сам Ющенко, домовляючись з Партією регіонів Януковича, мусить переконати громадську думку, що його новий уряд відрізняється від тих, що були за часів президента Кучми. Якщо йому (Ющенку) це не вдасться, він може втратити  частину свого найстійкішого електорату на заході України”, застерігає євродепутат.
 
Він також закликає новий уряд України розпочати виконувати обіцянки часів помаранчевої революції і нагадує, що опитування громадської думки в Україні свідчать про поглиблення фрустрації з приводу надто повільного темпу проведення обіцяних реформ.
 
Польський політик також говорить про те, якою має бути реакція на українські події Євросоюзу. На його погляд, підходи ЄС не повинні значно змінитися: ЄС повинен підтримувати проведення демократичних реформ в Україні. При цьому ЄС мусить скористатися фактом підтримки з боку Партії регіонів нового українського уряду, вважає польський європарламентар. „Євросоюз мусить добиватися чітких декларацій від всіх трьох головних політичних блоків – Ющенка, Януковича і Тимошенко – стосовно їх чіткої підтримки майбутньої євроінтеграції України. Нашою ціллю має бути встановлення консенсусу головних політичних сил в Україні щодо того, що майбутнє країни пов’язане з Європою”, пише Сівець.
 
„Ця стратегічна ціль має стати національним інтересом України, яка була би вільною від чистого політиканства та політичної торгівлі. Це принципова умова, якщо ми хочемо казати про будь-яке зближення Євросоюзу з Україною”, підсумовує Сівець.
 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект