НОВИНИ

04.10.2005 | Європа - задоволення Туреччини і роздратування Росії
Джерело - Українська служба ВВС

Файненшл Таймс пише, що напередодні саміту ЄС – Росія у Лондоні президент Путін намагався приховати напруженість у взаєминах між двома сторонами.


Піском у дипломатичній машині газета називає суперечності довкола країн Балтії та України.


Файненшл Таймс пише, що усе затьмарює саме злість Кремля, спричинена Помаранчевою революцією, коли Москва звинуватила втручання Заходу і зокрема ЄС, щоб перешкодити просуванню до президентської посади російського кандидата.


Газета наводить слова московського аналітика, який каже, що після подій в Україні Кремль вважає ЄС експансіоністською імперією нового типу, з якою президент Путін намагається поводитися стримано та співпрацювати.


Прикладом інших проблем названо провал переговорів про кордони Росії з Латвією і Естонією.


Файненшл Таймс нагадує, що Москва була розлючена рішенням Литви й Естонії бойкотувати святкування 60-ї річниці завершення Другої світової війни та критикою країнами Балтії російської окупації тих держав по війні.


Інший аналітик, слова якого наводить Файненшл Таймс, сказав, що Росія відмовилася від своєї ідеї інтеграції з Заходом, що витала на початку 90-х років.


Туреччина - на європейському шляху


Таймс у редакційній вітає британського міністра закордонних справ Джека Стро з досягненням згоди стосовно початку переговорів про членство Туреччини в ЄС.


На думку газети це врятувало британське президентство в організації від забуття, а сам Європейський Союз відійшов від загрози загрузнути в кризі тотожності.


Таймс зауважує, що зараз точно не гарантовано, що Туреччина стане членом ЄС, але гарантовано, що Євросоюз зможе застосувати свій найкращий талант – трансформовувати колишні репресивні режими.


„Позбавити Туреччину шансу на членство в ЄС було б зрадою її реформістів.”


Індепендент на першій шпальті обводить Туреччину новим європейським кордоном - блакитною смугою з золотими зірками і пише, що зі вступом тієї країни до ЄС сусідами Євросоюзу стануть Сирія, Ірак, Іран, Вірменія та Грузія.


Газета стверджує, що подальше зближення Туреччини з Європою перекроїть кордони мусульманського світу.


„Рішення в Люксембурзі є апогеєм сподвижництва Кемаля Ататюрка, який створив свою країну на руїнах імперії із завданням вибудувати її сучасною, світською і європейською державою.”


Індепендент пише, що попри європейські прагнення багато впливових турків запитують себе чи дійсно Європа хоче Туреччини і чи Туреччині дійсно потрібна Європа. Багатьох образило те як відбувалися дебати у ЄС і які лунали аргументи, зокрема у Франції та в Австрії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект