НОВИНИ

30.06.2016 | Пів-Німеччини боїться "кримського сценарію" у Балтії
Джерело - Німецька хвиля



Про це йдеться у результатах опитування соціологів YouGov.


Зокрема, у вірогідність військового втручання Росії в Естонію, Латвію чи Литву за сценарієм анексії українського Криму вірить 49 відсотків німців, тоді як лише дев'ять відсотків підтримують наміри уряду ФРН направити туди сотні солдатів федеральної армії. Не вірять у можливість агресії з боку Москви біля третини респондентів - 30 відсотків.

При цьому 64 відсотки опитаних підтримали слова міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який виступив проти політики НАТО щодо залякування Росії на східних кордонах Альянсу. "Не варто загострювати ситуацію брязканням зброєю та бойовими гаслами", - заявив глава МЗС у колонці для Bild am Sonntag.

Водночас у НАТО заявляли, що блок не зможе захистити країни Балтії у разі нападу Росії. Зокрема, командувач збройних сил США у Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес у інтерв'ю Die Zeit 22 червня сказав: "Росія змогла б захопити балтійські держави швидше, ніж ми би там опинились для того, щоб їх захистити".

Саміт НАТО, який відбудеться 8-9 липня у Варшаві, повинен вирішити питання щодо відправки чотирьох додаткових батальонів у Польщу та Балтію. Планується, що Берлін командуватиме збройним загоном, що дислокується у Литві.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект