НОВИНИ

05.10.2005 | Брюссель вирішив продовжити діалог із Загребом:
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про Європу та її розширення пишуть багато європейських видань. Кілька з них приділяють увагу тому, що міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні в Люксембурзі нарешті вирішили розпочати переговори про вступ до ЄС з Хорватією.


 Угорська газета Nepszabadsag зазначає, що від переговорів з Хорватією може отримати зиск і Сербія:


Тут ідеться передусім про те, щоб зменшити політичні збитки. Політику ЄС, і це очевидно, не вдається проводити так, як належало б. Або хорвати не налякалися підвищеного тону, яким до них зверталися  протягом останніх шести місяців (через Гаазький трибунал), або ж вони насправді не знають, де переховується обвинувачуваний у військових злочинах хорватський генерал Анте Готовіна. Але якщо Хорватія щось отримає, перепаде й Сербії.


Бельгійська газета Le Soir пише про причини того, що Брюссель вирішив продовжити діалог із Загребом: 


Втручання Карли дель Понте було вирішальним. Прокурор Гаазького трибуналу переконала європейців, що хорвати співпрацюють з установою. Іншими словами: наблизила вступ Хорватії до організації. Це було також бажанням австрійців.


Белградська газета Politika пише про те, що ЄС пообіцяв розпочати перегори із Сербією та Чорногорією про асоційоване членство. Видання зазначає, що до кінцевого результату дістатися не так то легко:


Шлагбаум відкрили. До „клубу” можна потрапити, запевняючи у готовності поважати його правила. Але щоб змогти там залишитися надовго, слід до останнього визнати правила „спільного дому” та чинити відповідно до них. Це буде нудна та важка праця. Йдеться про повну перебудову держави та сербського суспільства за стандартами, що існують. Але сьогодні ніхто не може передбачити, коли цей процес повністю завершиться.


Французька Le Monde зазначає, що саме тепер ЄС подбати про те, щоб  антиєвропейські настрої більше не домінували на континенті. Адже, згідно з останніми опитуваннями, мешканці багатьох держав ЄС скептично ставляться до розширення організації:


Практично, все сьогодні потрібно відбудовувати заново. Це стосується відновлення довіри щодо розширення Європи та того, наскільки Європейському Союзові вдасться запропонувати членам ЄС спільний проект та переконати громадян у тому, що це й у ХХІ столітті залишиться головною умовою для співіснування в добробуті. Політики Європи мають усвідомити свою історичну відповідальність та одразу взятися до цієї найнагальнішої роботи. Це стосується також французів, які завжди дуже швидко поспішають приписувати свою слабкість Брюсселю.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект