НОВИНИ

06.10.2005 | Тоні Блер і Володимир Путін про боротьбу з тероризмом та інше
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У середу в британській столиці в рамках саміту Росія – ЄС відбувалися переговори між російським президентом Владіміром Путіним і британським прем’єром Тоні Блером. Серед іншого йшлося про російсько-британські торгові стосунки, а також про антитерористичні заходи двох країн та інші проблеми двосторонніх відносин. Спостерігачі відзначають, що російський президент став першим зарубіжним лідером, котрий відвідав британський державний антитерористичний центр “Кобра”.



Ще у вівторок, на початку самміту Росія – Європейський Союз у Лондоні, російський президент висловив оптимізм з приводу російсько-британських торгових стосунків і нагадав, що товарообіг між двома країнами сягнув минулого року понад 9 мільярдів доларів США, що на 43 % більше аніж у 2003 році. Ясно, що британська сторона висловлюється за посилення двосторонньої співпраці в енергетичній галузі і у середу предметом переговорів лідерів двох країн був проект газопроводу через Північ Європи і Балтійське море у напрямку Західної Європи через Німеччину. Ще у вівторок Володимир Путін наголосив з цього приводу:


“Ми ухвалили для себе стратегічне рішення – допустити європейських партнерів до добування газу на території Росії. Вони пішли нам на зустріч і вирішили допустити нас у свої мережі розподілу, включно з електромережами. А разом ми маємо намір здійснювати величезні інфраструктурні проекти, включно з будівництвом Північно - Європейського газопроводу. Разом європейці будуть контролювати все – від видобутку до кінцевого споживача, і ми будемо в цьому брати участь. Це створюватиме абсолютно нову ситуацію. Так що слух про можливу втрату Європою енергетичної незалежності дуже перебільшений”.


У середу Володимир Путін і Тоні Блер також обговорювали проблеми координації співпраці у боротьбі з тероризмом. Під час відвідин анти-терористичного лондонського комплексу “Кобра” уточнювалися особливості обміну інформацією щодо антитерористичних заходів двох сторін, також відзначалося, що “особливо важливою є співпраця між службами безпеки”. Пізніше на спільній прес-конференції двох глав Володимир Путін сказав:


“Ми обидва розуміємо глобальні загрози сьогоднішнього дня, включно із загрозою тероризму. Російська сторона надзвичайно задоволена і результатом, і перебігом наших зустрічей. І, звичайно, ми вдячні за таку відкритість з британського боку, і в таких делікатних питаннях, за ту відкритість, яку ми тільки тепер щойно побачили при обговоренні спільних заходів щодо боротьби з терором”.


А Тоні Блер зі свого боку наголосив:


“Росія і російський народ, так як Британія і британський народ, розуміють загрози, перед якими ставить в глобальному плані тероризм, і ми поділяємо ті ж настрої, що характеризують нашу невідступну боротьбу супроти нього”.


На переговорах у Лондоні сторони заторкнули такі гострі теми, як російську підтримку Узбекистанові щодо андижанського кровопролиття, а також розходження щодо іранської ядерної програми. Зокрема, заступник директора московського Інституту США – Канада Віктор Кременюк оприлюднив російську позицію щодо Іранської ядерної програми:


“Ми не бажаємо, щоб будь-хто втручався у наші стосунки з Іраном у ядерній галузі. Ми підписали з Іраном угоди, ми надаємо їм допомогу у розвитку їхньої ядерної програми, це дуже важливо, тому що у нас не залишилося ніяких ринків, і все, що ми робимо у цій галузі, це все у рамках існуючих угод”.


Нагадаємо, що Росія не лише бере безпосередню участь у ядерній програмі Тегерану, але й разом з Китаєм заперечує щодо винесення іранського ядерного питання на Раду Безпеки ООН.


Серед іншого відзначимо, що під час британсько-російських переговорів Москва не приховувала свого невдоволення тим, що Великобританія відмовляється видавати їй одного з лідерів чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва, котрий отримав політичний притулок у Лондоні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5204. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект