НОВИНИ

07.10.2005 | На шляху до ЄС перед Україною ще багато труднощів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вислухав у Брюсселі від голови Європейської Комісії Жозе Мануеля Дурау Баррозу не тільки перелік необхідних для України завдань на європейському шляху, але й підбадьорливі слова, що місце України в Європі й що двері для неї відчинені. Але оглядачі звертають увагу, що в труднощах на цьому шляху винна не тільки Україна, а й сам ЄС.



Європейський Союз уже розчарований тим, що відбувається в Україні, а особливо охолодили це ставлення останні корупційні звинувачення на адресу найвищих урядовців, сказав для “Радіо Свобода” аналітик лондонського дослідницького центру видавничої групи “Економист” Стюарт Генсел:


“У ЄС цілком усвідомлюють, наскільки серйозні звинувачення в корупції, і знають, що чимало проблем нікуди не поділися. Гадаю, це протверезило деякі враження від України в ЄС”.


За словами аналітика, подолати спадщину колишнього президента Леоніда Кучми виявилося важче, ніж сподівалися під час “помаранчевої революції”.


Про страх і захват, із якими дивляться на останні події в Україні її сусіди, пише в четвер і міжнародний щоденник “Інтернашонал Гералд Триб’юн”. Вони непокояться, що Україна так погрузне у внутрішніх чварах, що відкладе реґіональні справи аж до березневих парламентських виборів. Іще більше їх турбує, що реформи президента Віктора Ющенка можуть провалитися й залишити Україну не здатною здійснити повний перехід від старої радянської системи до демократії.


А Юрій Єхануров у Брюсселі, пише “Інтернашонал Гералд Триб’юн”, мусить переконати ЄС, що Україна далі йде шляхом реформ. В обмін Україна хоче запевнень, що зможе заснувати тісніші політичні й економічні зв’язки з ЄС, аж до перспективи можливого вступу.


Особливо ж Єхануров хоче від ЄС підтримати заявку України на вступ до Світової організації торгівлі, зазначає оглядач газети.


Але Стюарт Генсел зауважує, що в цій організації самої підтримки Євросоюзу буде не досить:


“Думаю, потрібно ухвалити ще багато рішень. Але їх, я б сказав, ЄС насправді не контролює. Багато що залежить від того, що вирішать вчинити інші країни, особливо ж США”.


І ще одна деталь української дійсності, на яку звертає увагу “Інтернашонал Гералд Триб’юн”: на відміну від колишньої прем’єрки Юлії Тимошенко, позицію якої в статті названо різко антиросійською, Єхануров каже, що переговори про вступ України до СОТ не мають поставити під загрозу взаємини України з Росією.


Упливові Росії присвячено й коментар у британському діловому щоденнику “Файнаншл Таймз”. Автор статті пише про брак послідовної політики ЄС щодо України, як також і Білорусі. Він пов’язує це не тільки зі “втомою” від нещодавньої хвилі розширення. Цій політиці також підрізає крила бажання не образити президента Росії Владіміра Путіна, пише коментатор. На його думку, запропонувати Україні й демократичній Білорусі хоч віддалену перспективу вступити до ЄС стало б життєво важливою підтримкою для опосіджених труднощами демократичних сил у цих країнах – а також сигналом Москві, що ЄС сам життєво зацікавлений у тому, що там діється. І це не змагання часів “холодної війни” – йдеться, як уважає автор статті в “Файнаншл Таймз”, про мир і стабільність у реґіоні.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект