НОВИНИ

12.10.2005 | СОТ: чи потрібен синхрон із Росією?
Джерело - Українська служба ВВС

МЗС України підтвердило намір офіційного Києва приєднатися до СОТ вже нинішнього року. Коментуючи домовленість між Секретарем РНБО України Анатолієм Кінахом і його російським колегою Ігорем Івановим щодо синхронизованого вступу України і Росії до СОТ, представник українського МЗС сказав, що зовнішньополітичні кроки коментують лише три особи в державі.


Водночас експерти твердять, що згідно з світовою практикою, узгодження позицій двох країн щодо вступу до СОТ не передбачене, якщо одна з них не є членом організації.


Хто перший?


Колишній голова української делегації на переговорах щодо вступу до СОТ Валерій П'ятницький сказав Бі-Бі-Сі, що нічого страшного не має в тому, якщо Росія першою вступить до СОТ, адже, мовляв, ця країна і без членства може диктувати свої правила, зокрема, на енергетичному ринку.


Водночас інші аналітики стверджують, що вступ Росії до СОТ перед Україною створить проблеми для останньої під час переговорів про вже її приєднання.


Аналітики також не виключають, що певна нескординованість заяв, які лунають з різних відомств, може призвести до характерного для минулого тертя між виконавчими гілками у питаннях зовнішньої політики.


Разом з тим головний редактор інтернет-видання "Прозора політика" Олександр Дергачов переконаний, що ніякого тертя немає, і що Анатолій Кінах, мовляв, не міг не узгодити таку позицію щодо синхронизації з президентом Ющенком.


Аналітик вважає синхронизацію вступу поступкою Росії, за яку Україна має вимагати певних компенсацій.


“Якщо Київ іде на таку велику поступку, (Росія - Б-Бі-Сі) має представити вагомі аргументи. Скажімо, відкладення на значний термін підвищення ціни на енергоносії чи інші подібні домовленості з Росією, які б компенсували ці витрати. В інший спосіб, ці втрати і політичні, і економічні. І я не виключаю, що Кінах мав доручення, аби щось таки узгодити. Але головне сьогодні, аби відповідні закони для вступу до СОТ були ухвалені Верховною Радою.'


Неухвалені закони


Парламент має ухвалити ще більше десяти законів, необхідних для вступу до СОТ. І аналітики стверджують, що нині не можна прогнозувати результати голосування. Хоча президент Віктор Ющенко пообіцяв зробити все можливе, аби ці закони були ухвалені.


Головними причинами їх блокування у Верховній Раді є потужне лоббі, яке виступає проти законів, які торкаються експорту металопродукії і імпорту цукру-сирцю, а також державних дотацій сільському господарству.


У зв'язку зі зміною уряду СОТ переніс розгляд заявки України на жовтень, що зменшує шанси Києва стати членом СОТ вже нинішнього року. Інтрига полягає і в тому, що Україну наздоганяє Росія, яка заявила, що вже нинішнього року може приєднатися до організації. Переговори України і Росії проходитимуть практично одночасно.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект