НОВИНИ

14.09.2016 | Президент Туркменістану змінив Конституцію, забезпечивши довічну владу
Джерело - УКРІНФОРМ

Раніше поправки до Конституції Туркменістану були схвалені радою старійшин і парламентом країни.


Як відомо, Гурбангули Бердимухамедов прийшов до влади в грудні 2006 року після раптової смерті попереднього лідера країни Сапармурата Ніязова (Туркменбаші), який був президентом Туркменістану з 1991 року.

Перші кроки нового лідера країни породили сподівання на швидкі політичні реформи. Бердимухамедов розпорядився прибрати з центру столиці гігантську золочену статую Ніязова, скасував багато рішення свого попередника, зокрема, повернув традиційні назви місяців і днів тижня, які Туркменбаші перейменував в честь себе, своєї матері і різних міфічних істот. Бердимухамедов також дозволив відкрити в країні кілька загальнодоступних інтернет-кафе (при Ніязові доступ в інтернет був суворо обмежений), повернув 10-річну шкільну освіту (скорочена програма Ніязова перешкоджала продовжувати освіту за кордоном) і скасував ряд інших непопулярних заходів, таких як скасування пенсій, закриття сільських бібліотек і лікарень, заборону на оперу і цирк.

Проте з часом багато спостерігачів стали відзначати, що методи правління Бердимухамедова мало відрізняються від політики попередника, що користувався абсолютною владою.

У 2012 році Бердимухамедов легко переобрався на новий термін, отримавши більше 97% виборців. Незважаючи на те, що на президентських виборах Бердимухамедову протистояли сім кандидатів, всі вони в ході передвиборної кампанії висловили повну підтримку діючому президенту.

Прийняття нової Конституції фактично відкриває Бердимухамедову дорогу до довічного президентства.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект