НОВИНИ

20.10.2005 | Єхануров придумає правила гри для світових бізнесменів
Джерело - Українська правда

Про це він сказав у своїй промові у четвер на засіданні Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні, повідомляє прес-служба президента.


Литвин переконаний, першою причиною спаду є "дитяча хвороба лівизни в українській економіці" - урядові спроби ручного управління нею. Також це відсутність чіткої концепції розвитку України на наступні 10-15 років та "моральна розбалансованість політичної еліти".


Щодо останнього пункту, ситуація може поліпшитися після парламентських виборів, вважає голова парламенту.


У свою чергу прем’єр-міністр Юрій Єхануров запевнив, що його головне завдання, узгоджене з президентом, полягає у створенні найближчим часом стабільних умов і визначених (очікуваних) правил гри між владою, українським бізнесом та іноземними інвесторами.


Він зазначив, що вже зараз поновили роботу консультативні комітети при Кабінеті міністрів і схвалено рішення, що підприємці отримають можливість оцінювати кроки уряду ще на етапі їх підготовки. Серед першочергових урядових завдань Єхануров назвав створення гармонійного правового поля для роботи підприємців.


Зі свого боку голова компанії "Ернст енд Янг Глобал" Пол Остлінг відзначив, що є всі підстави вірити, що "нині Україна може зробити значно більше, ніж за попередні роки незалежності".


Щоб налагодити ефективну роботу Ради, бізнесмен запропонував діяти через робочі групи, куди би входили представники різних економічних сфер та держави, зокрема податкового відомства.


Інші члени Ради висловилися за те, що світ повинен отримати чіткий сигнал, що політична ситуація в Україні не впливає на її економіку, а майбутні вибори не змінять обраного курсу ринкових реформ.


Також ішлося про необхідність переходу національної економіки на європейські технічні стандарти, що полегшить організацію бізнесу в Україні. До того ж учасники засідання висловлювалися за те, щоб влада навела лад із процедурою відшкодування ПДВ.


Говорячи про майбутній конкурс із продажу "Криворіжсталі", учасники зазначали, що сподіваються на його відкритість, юридичну бездоганність і прозорість. Це, на їхню думку, дозволить іноземним бізнесменам переконатися, що в Україні справді шанують права власників.


Серед інших тем обговорення були свобода розвитку фінансових інституцій і необхідність підвищення довіри до них, подолання бідності на селі та забезпечення інтелектуальних прав власності.


Підсумком роботи Ради стало схвалення Меморандуму за результатами засідання, концепції роботи робочих груп за напрямками Консультативної ради (робочі групи очолили представники української влади) та рішення прийняти до Ради нових членів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект