НОВИНИ

21.10.2005 | Консультативна рада з питань іноземних інвестицій створила 7 робочих груп
Джерело - Кореспондент

У зв’язку з цим було створено робочі групи, що підготують конкретні рекомендації до наступного засідання, передають Українські новини.


Про це на брифінгу повідомив голова Секретаріату Олег Рибачук.


На своєму 6-му засіданні 20 жовтня учасники ради домовилися створити 7 робочих груп, що до наступного засідання підготують 5-7 конкретних рекомендацій:


• робоча група з ринкових реформ, яку курирують міністр економіки Арсеній Яценюк і, з боку інвесторів, корпорація "Microsoft", Європейська бізнес-асоціація (ЄС) і "Western N.I.S. Enterprise Fund" (США). У цій робочій групі є підгрупи з питань власності, землекористування, з усунення адміністративних бар’єрів, з правових питань і з спеціальних режимів стимулювання інвестиційної діяльності;


• робоча група фіскальної і податкової політики в складі міністра фінансів Віктора Пинзеника і компанії "Ernst and Young Global" (США);


• робоча група з банківських і небанківських фінансових інститутів та ринку капіталу, яку представляють Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), інвестиційний банк "Траст" (Росія) і компанія "Barclays Capital" (Великобританія), та, з боку України, заступник голови правління НБУ Олександр Савченко;


• робоча група з комплексного розвитку економіки в складі першого віце-прем’єр-міністра Станіслава Сташевського і делегата німецької економіки в Україні та Європейській бізнесі-асоціації. У цій робочій групі є підгрупи з промисловості, з транспорту, з будівництва, з палива та енергетики;


• робоча група з інформаційних технологій і зв’язку для наступного засідання ради працюватиме над пропозиціями в такому складі: "Microsoft", Американська торгівельна палата в Україні та міністр транспорту і зв’язку Віктор Бондар;


• робоча група з сільського господарства і харчової промисловості: компанія "Cargill Europe" (Великобританія), "Kraft Foods Україна" (США) і перший заступник міністра агрополітики Іван Демчак;


• робоча група з проведення іміджевої політики, до якої увійшли Яценюк, "Western N.I.S. Enterprise Fund" і міжнародне рейтингове агентство "Moody’s".


На засіданні консультативної ради було вирішено, що Президент Віктор Ющенко розширить склад іноземних інвесторів із 26 до 28 – включить представників компаній "Coca Cola" і "Siemens".


Економічна політика


За словами Рибачука, під час засідання ради прозвучала критика непослідовної економічної політики, інвестори дали зрозуміти, що хочуть чітких правил гри, і для них буде важливо, як пройде приватизація гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь" (Кривій Ріг, Дніпропетровська область) і як пройдуть вибори до Верховної Ради 2006 року.


За словами голови компанії "Ернст енд Янґ Ґлобал" (США), члена Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні Пола Остлінґа, інвестори не сподіваються від влади гарантій конкуренції, а розраховують на впевненість, передбачуваність і рівні умови для всіх.


"Я можу засвідчити, що іноземні інвестори не чекають якихось гарантій. Ми розуміємо, що для того, щоб інвестувати, має бути ризик. Але має бути впевненість, передбачуваність, мають бути рівні умови гри для всіх", – сказав Остлінґ.


Остлінґ зазначив, що багато що в цій ситуації залежить від уряду. Саме він має формувати відповідну позицію. Він зазначив, що інвестори сподіваються реформ і сподіваються, що ці реформи будуть зрозумілими для усіх.


Представник компанії "Ернст енд Янґ Ґлобал" сказав, що для міжнародних інвесторів важливо було почути позицію Президента щодо створення сприятливих умов для інвестицій в Україну. Остлінґ підтвердив, що інвестори готові співпрацювати з українською владою і зокрема з урядом, для того, щоб знаходити правильні шляхи. Він сподівається, що Президент і його команда розуміють всю актуальність реформ.


Віктор Ющенко на засіданні пояснив, що відбулося в його команді й чому він її змінив, і запевнив, що після цієї зміни керівництво країни підтримує активні реформи, які б сприяли приходові інвестицій.


Меморандум


За результатами засідання Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні ухвалено меморандум.


Рибачук зазначив, що в меморандумі учасники засідання наголошують на необхідності налагоджувати постійний діалог між інвесторами й українською владою, зокрема у межах Консультативної ради.


Крім того, у документі зауважено необхідність формування в Україні ефективної системи підтримки інвестиційної та інноваційної діяльності, зокрема, впровадження уніфікованих із міжнародними правилами інструментів інвестування і ведення бізнесу. Також учасники засідання вважають за доцільне впровадити систему публічної звітності керівників держорганів про результати їхньої роботи в галузі інвестицій та інновацій. Крім того, для формування сприятливого інвестиційного середовища треба надалі активно реалізовувати рекомендації Позачергового міжнародного "круглого столу" Всесвітнього економічного форуму (міні-давосу).


Учасники засідання вітали зусилля Президента й уряду України в напрямі інвестиційних перетворень, поліпшення інвестиційного клімату та створення стабільного середовища для розвитку підприємництва. Вони також зауважили певний прогрес у виконанні рекомендацій "міні-Давосу".


Учасники засідання схвалюють рішення України послідовно виконувати всі умови, необхідні для набуття статусу країни з ринковою економікою та вступу до Світової організації торгівлі та Євросоюзу.


Це було 6-е засідання Консультативної ради з питань іноземних інвестицій при Президенті.


Попередня рада відбулася 2001 року.


У квітні Ющенко затвердив новий склад Консультативної ради з іноземних інвестицій із 23 осіб та очолив його.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект