НОВИНИ

24.10.2005 | Київський саміт Україна – НАТО
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Двері НАТО були і є відчиненими для України. Але НАТО – це організація, яка базується на демократичних цінностях і на практичних речах, які забезпечують їх існування. А отже, ми оцінюємо готовність України до вступу в Альянс відповідно до результатів тих реформ, які вона нині здійснює в усіх сферах життя, і які необхідні для євроатлантичної інтеграції української держави. Так підсумував переговори у Києві з керівництвом України Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.
Вперше в історії відносин між Україною і НАТО керівники Альянсу взяли участь у роботі Ради національної безпеки та оборони України, за участю Президента Віктора Ющенка, прем’єр-міністра Юрія Єханурова, голови Верховної Ради Володимира Литвина та інших високих посадовців. Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер задоволений київськими зустрічами:


“Коли ми кажемо про реформи в Україні, це значить, що у процесі їхнього здійснення Україна може розраховувати на усіляку підтримку з боку Альянсу. Про це ми говорили з керівництвом України, і повідомили їм, що очікуємо на парламентські вибори, які відбудуться у березні наступного року. Звичайно, НАТО не збирається вказувати громадянам України, за кого їм голосувати – але Альянс зацікавлений у чесності і прозорості цих виборів. Рівень демократичності цих виборів буде важливою віхою для України на шляху євроатлантичної інтеграції. Не менш важливою є оборонна реформа і пов’язане з нею реформування усього сектору національної безпеки України. На особливу увагу з боку НАТО заслуговують ствердження верховенства права і боротьба з корупцією в Україні”.


Пан Схеффер сподівається, що відвідини членами делегації НАТО Донецька, Одеси і Харкова дозволить побачити. Як і в якому напрямку здійснює українська влада задекларовані нею демократичні реформи. Генеральний Секретар Альянсу також не підтвердив прогнози аналітиків щодо можливості вступу України до НАТО вже 2008-го року.


Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк наголосив, що за 9 місяців поточного року Україні вдалося досягти у стосунках з НАТО набагато більше, ніж при попередній владі: у квітні цього року Київ і Брюссель перейшли на формат інтенсифікованого діалогу:


“Вже наступного тижня у Вільнюсі відбудеться засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, де візьме участь керівник оборонного відомства Гриценко. А наприкінці цього року – комісія засідатиме за участю міністрів закордонних справ. А після нинішнього засідання ми подякували нашим колегам – членам Північноатлантичної Ради і Генеральному Секретарю за позитивне ставлення до процесу демократичних перетворень, які відбуваються нині в Україні”.


Міністр оборони Анатолій Гриценко ознайомив представників НАТО з програмою реформування Збройних Сил України, затвердженою у вересні цього року урядом держави:


“Мовлення було щирим, іноді критичним, але я вдячний, що у підсумку є підтримка зусиль України на шляху реформування Збройних Сил. І ми упевнені, що рухаємось правильним шляхом. Україна, її зовнішня політика буде відповідальною, наступальною у хорошому розумінні цього слова і ми будемо брати участь у вирішенні тих важливих проблем безпеки, які виникають у європейському регіоні або поза його межами”.


За словами пана Гриценка, Україна продовжить свою миротворчу місію у Косовому, надаватиме свої транспортні літаки для перевезення миротворчих підрозділів до Судану. Після виведення військового контингенту з Іраку, Україна залишить там орієнтовно до п’ятдесяти спеціалістів, які будуть разом з представниками НАТО забезпечувати підготовку збройних сил Іраку.


І представники Північноатлантичного Альянсу, і керівники української держави також зазначили, що ідея делегації НАТО відвідати, окрім Києва, також Донецьк, Харків та Одесу, сприятиме руйнуванню старих, радянської доби міфів щодо Альянсу. Слово Анатолієві Гриценку:


“Генеральний Секретар НАТО сказав, що присутність у регіонах України представників Альянсу дає можливість нашим людям зрозуміти, ЩО є НАТО, і чим НЕ Є НАТО. Наші громадяни через пряме спілкування переконаються у тому, що вступ до НАТО не означає ядерної зброї на території України, закриття підприємств ВПК, або негайного виведення Чорноморського флоту Росії з нашої території. Навпаки: представники НАТО та України зможуть навести приклади, коли співпраця з Альянсом сприяє вирішенню дуже важливих для нас проблем соціально-економічного та іншого характеру”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект