НОВИНИ

30.07.2004 | Вибори у США: наддержава страждає від стресу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

Теми сьогоднішнього огляду преси – офіційне затвердження сенатора Джона Керрі кандидатом на посаду президента США від Демократичної партії.


Разом з номінацією Джона Керрі кандидатом на найвищу державну посаду президентська кампанія в США вступила в так звану ”гарячу” фазу, наголошують німецькі коментатори. Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ пише:


”При всій готовності до близького політичного бою американський виборець також цінує почуття умиротворення. Він хоче мати президента, який би прагнув об”єднувати, а не розколювати націю. Буш, однак, поставив американців, як перед тим увесь світ, перед дилемою: ”Або ви з нами, або проти нас”. Це головний мотив його президентства. Але, керуючись таким принципом, у дуже важливому моменті він діє не по-американськи: він не поширює свій вплив на інших, а ізолює їх. Така ментальність Буша може означати для нього поразку на виборах. Тому гра, яку доводиться вести Джону Керрі, не така й складна. Стратегія вималювалася щонайпізніше минулого понеділка, коли екс-президенти Джіммі Картер та Білл Клінтон звернулися з палкими промовами до делегатів з”їзду: Керрі взагалі не потрібно піклуватися про негативний елемент під час передвиборної боротьби. Йому не треба поляризувати виборців – це за нього вже зробив Джордж Буш”, - вважає газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.


Газета ВЕСТФАЛЕНПОСТ також дотримується думки, що ”антибушівська хвиля котиться вже сама по собі і їй не потрібно ще якогось додаткового подуву вітру”. Водночас видання зауважує:


”Тепер Керрі має продемонструвати, як він уявляє собі майбутнє Сполучених Штатів та їхні відносини з рештою світу. (...) Якими є плани Керрі стосовно ринку праці, державних фінансів, освіти, соціальної сфери, довкілля? І як Америка на чолі з Дж. Ф. Керрі долатиме конфлікти в світі? Усі сподіваються почути відповіді на ці запитання. Однак і надалі ніхто не повинен сумніватися в тому, що й після перемоги Керрі США залишатимуться наддержавою – хоча їхній тон, можливо, буде менш арогантним, і з рештою світу вони поводитимуться не так грубо та нерозумно”, - прогнозує ВЕСТФАЛЕНПОСТ.


Газета НОРДБАЙЕРІШЕ КУРІР пише:


”Наддержава страждає від стресу. Ще зовсім недавно вона не мала конкурентів. Тепер Америці доводиться рахуватися з тим, що інші можуть перешкодити їй відігравати екслюзивну роль. Холоднокровно і впевнено до світового лідерства прямують китайці. Європейський союз хоче бути найсильнішим регіоном на планеті в економічному плані. Хто б не став новим президентом США, якихось кардинальних змін чекати не слід. У той час, як в економіці відбувається процес глобалізації, чимало політиків намагаються шкодити одне одному. У цьому є ризик виникнення нових конфліктів в усьому світі, - аналізує газета НОРДБАЙЕРІШЕ КУРІР.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект