НОВИНИ

31.10.2005 | Прем’єр Японії оголосив склад нового уряду
Джерело - Korespondent.net

Прем’єр-міністр Японії Дзюнітіро Коїдзумі оголосив у понеділок, 31 жовтня, склад нового уряду країни.


 


Свої посади зберегли: міністр фінансів Садакадзу Танігакі, міністр землі, інфраструктури та транспорту Кадзуо Кітагава, міністр довкілля Юріко Коїке.


Призначено було кілька нових міністрів: міністром закордонних справ Таро Асо, міністром освіти, культури, спорту, науки і техніки Кендзі Косаку, міністром сільського, лісового й рибного господарств Сеїті Накагаву, міністром внутрішніх справ, комунікацій та поштової реформи Хейдзо Такенаку. 


Міністром охорони здоров’я, праці та добробуту призначено Дзіро Кавасакі, директором управління національної оборони – Фукусіро Нукага, міністром монетарної, економічної та фінансової політики (фінансових служб) – Каору Йосана.


Посаду міністра науки й техніки обійняв Івао Мацуда, міністра юстиції – Сейкен Сугіура, міністра економіки, торгівлі та промисловості – Тосіхіро Нікаї, міністра у справах адміністративної реформи – Кокі Тюма.


Крісло міністра з питань зниження народжуваності й рівності статей дісталося Куніко Іногуті, голові державної комісії з громадської безпеки – Тецуо Куцукаке.


Серед усіх новопризначеним міністрів оглядачі особливу увагу приділяють 65-літньому Таро Асо, котрий очолив МЗС Японії. Раніше він обіймав посаду міністра внутрішніх справ і комунікацій і ніколи досі не займався зовнішньою політикою.


Саме Таро Асо, на думку японських політологів, замінить у майбутньому Коїдзумі на посаді голови уряду.


За даними уряду Японії, Асо народився у вересні 1940 року в префектурі Фукуока. Вищу освіту він отримав у токійському університеті Гакусін у царині політекономії, закінчив цей навчальний заклад 1963 року. З 1966 року Асо працює у родинному бізнесі, 1973 року він став президентом компанії "Aso Cement".


1979 року Таро Асо обрали до нижньої палати парламенту Японії, і переобирали ще 8 разів. В уряді країни він працює з грудня 1988 року, коли його призначено на посаду заступника міністра освіти, спорту і культури.


1991 року Асо очолив постійний комітет із іноземних справ у палаті представників парламенту. Потім очолював зовнішньополітичний відділ привладної Ліберально-демократичної партії Японії. З вересня 2003 року Таро Асо очолював міністерство внутрішніх справ і комунікацій.


Ще одним претендентом на прем’єрське крісло вважають сподвижника Коїдзумі в Ліберально-демократичній партії Сінзо Абе. У новому уряді він обійняв посаду секретаря кабінету міністрів.


Це вже третій уряд Японії за нинішнього прем’єрі, термін повноважень якого минає у вересні 2006 року. Незважаючи на свою популярність і підтримку серед населення, Коїдзумі вже заявив про намір піти з посади після закінчення терміну.


Крім того, сьогодні Дзюнітіро Коїдзумі оголосив про перестановки в керівній Ліберально-демократичній партії. На посаді генерального секретаря ЛДП залишено Цутому Такебе. Головою Генеральної ради ЛДП залишився Фуміо Кіюма. Саме Генеральна рада виробляє стратегію партії, і, відповідно, політичний курс уряду.


Головою комітету ЛДП у загальних питаннях, що завідує кадровою політикою і внутрішньопартійними справами, став Хіденао Накагава, котрий відіграв важливу роль у підготовці громадської і внутрішньопартійної думки для ухвалення рішення про приватизацію поштової системи країни.


"Поштова" криза


Приватизація корпорації "Japan Post" стала головним каменем спотикання на шляху здійснення економічної реформи уряду Коїдзумі: незгода депутатів із наміром прем’єра призвела до того, що в серпні парламент було розпущено, а 11 вересня відбулися позачергові вибори.


Ліберал-демократична партія, що перебуває при владі в Японії протягом останніх 50 років поспіль, здобула 296 мандатів із 480, і заручилася в такий спосіб парламентською більшістю – вперше за 15 років, і це дало можливість Коїдзумі формувати уряд, не вступаючи в коаліції з іншими політичними силами.


Державна компанія "Japan Post" – це гігантська корпорація, що налічує без малого 25 тисяч відділень і близько 400 тисяч працівників.


Крім поштових послуг, вона традиційно робить і банківські: на рахунках, відкритих японцями в "Japan Post", зберігаються в цілому понад 3 мільярди доларів, це де-факто робить компанію найбільшим фінансовим інститутом у світі.


За планом Коїдзумі, поштову систему може бути цілком приватизовано до 2017 року. Спочатку прем’єр мав намір почати цей процес 2007-го року, проте через політичне маневрування цю дату було відкладено на півроку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект