НОВИНИ

01.11.2005 | Кваснєвський боїться помсти
Джерело - ProEUROPA

Партія «Право і справедливість» (PiS), яка перемогла на виборах у Польщі, хоче отримати всю повноту влади і використати її у власних цілях.
 
Такі побоювання висловив в інтерв’ю "Die Welt" президент РП Александр Кваснєвський, каденція якого завершується найближчим часом. (Як відомо, PiS перемогла на парламентських виборах у Польщі у вересні ц.р., також її представник Лех Качинський переміг за підсумками 2 туру президентських виборів 23 жовтня, плани створити урядову коаліцію з партією «Громадянська платформа», яка отримала 2 місце за підсумками парламентських виборів, були зірвані). 
 
На думку Кваснєвського, це може призвести до створення атмосфери політичної помсти та зведення рахунків.
 
Водночас Кваснєвський вважає, що застосування до PiS слова «авторитарна» є перебільшенням.
 
Також Кваснєвський покладає надії на свого наступника – одного з лідерів PiS Леха Качинського, який є юристом і знає закони, які є обов’язковими до виконання. «Він (Качинський) буде змушений загальмувати деяких екстремістів у своїй партії», заявив Кваснєвський.
 
У відповідь на запитання, чи не боїться сам Кваснєвський постати перед Трибуналом (держави) він запевнив, що його сумління чисте. «Я сплю міцно та спокійно», сказав Кваснєвський. Водночас він не виключає, що його особа стане предметом політичної помсти , перед усім, якщо хтось визнає його за найважливішого політика лівоцентристського табору, якого належить «знешкодити». 
 
Кваснєвський визнав найбільш важким рішенням своєї каденції вислання польських військових до Іраку. Він зазначив, що поводом для цього були не інтереси економічного характеру, а «наші цінності та солідарність з союзником». «Участь у війні надзвичайно збільшила політичне значення Польщі», підкреслив Кваснєвський.
 
Щодо проблем Євросоюзу і ролі Польщі в ЄС Кваснєвський висловився проти спроб робити «інтеграцію через дезінтеграцію». Зокрема, він проти форсування ідеї створення Європи двох швидкостей (мова про можливість різного рівня і ступеня євроінтеграції країн), а також проти концепції «твердого ядра» ЄС (як відомо, деякі політики країн «старої Європи» висловлюються за більш поглиблено інтеграцію в її рамках у формат країн, які свого часу заснували ЄС). «Якби ми були у групі шести (керуючих країн ЄС) ми перебували би в кінці тієї шістки, до того ж  ми втратили би нашу регіональну роль в Центрально-Східній Європі», сказав Кваснєвський.  
 
Він вкотре висловився за подальше розширення ЄС, в тому числі за продовження переговорів про вступ з Туреччиною.
 
Щодо своїх особистих перспектив Кваснєвський нагадав, що свого часу канцлер Німеччини Герхард Шредер та прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер пропонували йому посаду Генерального Секретаря НАТО. Однак тоді він визнав, що було би неправильним рішенням перервати президентську каденцію. Плани обійняти посаду Генерального секретаря ООН Кваснєвський оцінив як «дуже невиразну перспективу».
 
«Точаться закулісні розмови, однак зайняття цієї посади залежить від дуже багатьох чинників», сказав Кваснєвський.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект