НОВИНИ

02.11.2005 | Президент Туркменистану провів кадрові перестановки, це зачепило і Україну
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов оголосив у вівторок на засіданні свого уряду про низку звільнень і нових призначень. Як вважають спостерігачі, у цьому нічого дивного немає, бо ці перестановки і відставки є явищем характерним для кадрових рішень президента Сапармурата Ніязова. Цього разу експерти не виключають, що звільнення пов’язані у якісь мірі з поставками газу до України. До речі серед відставлених - надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Києві Аманґелди Байрамов.



Сапармурат Ніязов так пояснив звільнення колишнього віце-прем’єра, міністра нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів Туркменістану Ґуйчназара Тачназарова:


“Ви не впоралися зі своїми обов’язками. На посаді державного міністра і віце-прем’єра, ви завалили роботу. У результаті - серйозні нестачі. Ось чому я вас звільняю”.


Сам же ж Тачназаров намагався довести свою вірність президентові і обіцяв повернути все.


Колишній віце –прем’єр зокрема сказав: “Великий вождь, ви мені доручили відповідальні пости...В усьому я сам винен. Я посильно сприятиму правоохоронним органам, обов’язково. Прошу пробачити мені”.


Варто нагадати, що звільнення в уряді Ніязова відбувалися і раніше. Зокрема, ще у травні цього року він проголосив боротьбу з корупцією. Тоді ж був заарештований віце-прем’єр з Паливно Енергетичного Комплексу та фінансів Елли Ґурбанмурадов. Під кримінальне переслідування були потрапили й чимало чиновників з туркменського ПЕК.


Зокрема, нині звільнений міністр працював на посаді лише з вересня, коли поперника засудили на 24 роки ув’язнення.


Але й сьогодні за оцінками Транспаренсі Інтернешнел Туркменістан один із світових рекордсменів за масштабами корупції у владі.


Туркменські експерти не виключають, що деякі звільнення стали наслідком тривалих україно-туркменських переговорів про українські газові борги. Адже ж і до сьогодні СБУ продовжує справу НАК “Нафтогаз" України щодо можливих незаконних газових оборудок. Зокрема, колишній глава СБУ Ігор Турчинов заявив у розлогому інтерв’ю Інтернетсайту “Українська Правда”: “треба висунути обвинувачення Бойку чи Вороніну, який і зараз працює заступником голови "Нафтогазу”.


Нагадаю, що Юрій Бойко раніше очолював “Нафтогаз” України, а нині глава Республіканської партії України. А Ігорь Воронін -заступник голови правління НАК “Нафтогаз” України, якого нинішній голова “Нафтогазу” Олексій Івченко був у кінці вересня звільнив але у середині жовтня постановою уряду Ворніна було відновлено на посаді.


Сам же Бойко вважає обвинувачення з боку Турчинова безпідставними. Ось що він сказав радіо Свобода з цього приводу:


 
Юрій Бойко
 
“Коли керівник СБУ каже, що у нього є підозри, то виникає питання, ти або відкривай кримінальну справу і виводь на чисту воду злодіїв або мовчи. А казати так, що є підозри, ну просто політично необхідно було звалити на когось невдачу, відволікти увагу громадськості за те, що відбувається в країні. Ось вони повністю і використали цей фактор”.


А що стосується повернення Вороніна на посаду заступника керівника “Нафтогазу” України, то Юрій Бойко переконаний:


“Це просто повернули фахівця, котрий розумів щось в цій галузі для того щоб він виправив ситуацію, що склалася. Там ніяких політичних підтекстів немає”.


Що ж стосується Туркменістану і розмов про можливість будівництва газопроводу через Каспій і Кавказ до України і Європи, то Юрій Бойко, сказав:


“Я вважаю що цей проект не реальний, оскільки у нас поки-що немає даних міжнародного аудиту, котрий підтверджував би запаси газу в Туркменістані, що є основою для народження і експертної оцінки проектів такого масштабу. Поки що туркменська сторона навіть росіянам не надала міжнародний аудит своїх запасів”.


Нагадаю, що Росія уклала газову угоду з Туркменістаном на 25 років. Такого ж договору бажає і Україна, котра залежить на 50 відсотків від газового постачання з Туркменістану. Експерти не виключають, що з туркменськими газовими запасами може вийти конфуз, у зв’язку з відсутність серйозних оцінок цих запасів. Тим часом президент Туркменістану продовжує тасувати свої енергетичні кадри.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект