НОВИНИ

02.08.2004 | ЄС майже нічого не втратить, але багато виграє, якщо запропонує Україні можливе членство
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Наполовину відчинені двері ЄС виявилися для України затісними, пише німецький щоденник "Frankfurter Rundshau". Західна преса коментує останні кроки України в бік Росії, а російська преса друкує інтерв’ю з Віктором Ющенком.
Напередодні визначальних виборів в Україні Президент Леонід Кучма замість Заходу обрав Схід, такого висновку доходить кореспондент щоденника " Wall Street Journal". Ось його аргументи : останніми тижнями пан Кучма та його чиновники дійшли рішення, що мали задобрити Москву й віддалити Україну від Заходу. А саме: міністр оборони Євген Марчук заявив, що Україна збирається вивести свій контингент з Іраку, Президент Кучма вилучив з Воєнної доктрини прагнення України членства в ЄС і НАТО і нарешті – раніше цього місяця пан Кучма відзначився у питанні, що має геополітичне значення для України : він скасував рішення використовувати нафтогін Одеса-Броди зі Сходу на Захід. Замість цього незабаром із Західної України нафтогоном потече російська нафта до Чорного моря, а звідти до Європи.


У зв’язку з цим "Wall Street Journal" нагадує слова американського посла Джона Гербста, який таку перспективу назвав ударом по енергетичній незалежності України та по економічній інтеграції України з Європою. Але численні розвороти Кучми свідчать про його розчарування останніми самітами з НАТО та ЄС , пише щоденник. А саме : обидві організації заявили, що Україні нема чого розраховувати на членство, допоки вона не поліпшить стану справ з правами людини і не забезпечить чесних виборів президента.


Кореспондент "Wall Street Journal" зазначає, що хоча пана Кучму і вважають проросійським політиком, він побоюється московського панування в Україні.


А от сама газета у редакційному коментарі пише, що за десятиріччя свого президентства Леонід Кучма зміцнив незалежність країни, але все ж залишає за собою погану спадщину: сфальсифіковані вибори, переслідування опозиціонерів, зловживання чиновників. За часів Кучми в Україні панувала корупція й блат. Однак "Wall Street Journal" запевняє Європу і Америку, що їм нема чого боятися, що Київ кинеться в обійми Росії, бо зазвичай українці підозріло ставляться до намірів Москви.


У редакційній замітці мовиться, що політика "батога й пряника" Заходу щодо України є ефективною, але постійні жалісливі прохання ЄС, мовляв, будь-ласка, тільки не приєднуйтеся до нас , приречені на провал , вважає "Wall Street Journal". ЄС майже нічого не втратить, але багато виграє, якщо запропонує Україні можливе членство, аби Україна була більше подібною до Польщі і менше до Росії. Газета закликає нових членів ЄС спробувати змінити ставлення Союзу до України.


А от російська газета "Руський курьер" називає істерією публікації у західних газетах, які тлумачать небажання президента вступати до ЄС і НАТО як розворот на Схід, тобто, обличчям до Росії. На думку "Кур’єра", ця істерія не виправдана, бо прем’єру-спадкоємцю Віктору Януковичу все одно не виграти виборів у Віктора Ющенка. "Руській кур’єр" у статті "Нє НАТО" згадує і російських політтехнологів в Україні, які начебто знають, як маніпулювати пострадянською свідомістю, але забувають про інтереси українських виборців.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект