НОВИНИ

02.08.2004 | Українські компанії повинні активніше працювати в Іраку – посол України в Багдаді.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Український військовий контингент залишатиметься в Іраку так довго, як цього вимагатиме становище у державі. Так прокоментував резонансну заяву міністра оборони Євгена Марчука про переговори щодо термінів виведення українських сил в Іраку посол України в Багдаді Анатолій Олійник. Водночас дипломат закликав українських підприємців активніше працювати на іракському ринку.
У проведенні Україною переговорів зі Сполученими Штатами і Польщею немає нічого надзвичайного, каже Анатолій Олійник. За його словами, це нормальна практика, враховуючи складність процесів, що відбуваються в Іраку.


Анатолій Олійник: “Питання оптимальної, так би мовити, участі контингенту, оптимального розміру, чисельності – це тема постійного діалогу. Що стосується термінів перебування. Терміни залежать від того, як буде розвиватися ситуація у Республіці Ірак. “Проміжний уряд” розпочав свою діяльність і перед ним стоять величезні завдання, він має протягом півроку показати свою ефективність. Звичайно, одне з головних питань, як ви знаєте, є питання безпеки. І отут наші контингенти якраз і допомагають нинішньому урядові встановити контроль над безпековою ситуацією”.


Крім того, присутність міжнародного військового контингенту, за словами пана Олійника, дозволяє розвивати іракський ринок. А Україна повинна активніше шукати шляхи для виходу на ринок Іраку, пропонувати свої послуги і товари, переконаний український посол: “Наші компанії беруть участь у тендерах , але ще не виграють. Звичайно, безпекова ситуація в Іраку вимагає від нас того, щоб ми підходили до нашої участі у відбудові Іраку з позиції наших можливостей. Можна брати участь у відбудові тих чи інших об’єктів своїми силами. А можна шляхом постачання якихось складових для відбудови тих чи інших об’єктів. Необов’язково присилати своїх співробітників – можна кооперуватися з іншими компаніями на умовах постачання обладнання, будівельних матеріалів чи іншого. Крім того, можна ближче висуватися до кордонів Іраку, можна мати склади своєї продукції безпосередньо на кордонах з Іраком. Все це можливо”.


Анатолій Олійник вважає, що іракці охоче куплять українську продукцію. Наприклад, сухе молоко, товари металургійної і фармацевтичної промисловості, тощо.


Хоча посол закликав українських підприємців бути активнішими в Іраку, він визнав, що самим українським дипломатам працювати там важко. Олійник говорив про складну економічну ситуацію, гостру соціальну кризу і важкі погодні умови в Іраку. А найголовніша проблема для керівника місії, за його власними словами, це безпека посольства та його працівників.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1197. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект