НОВИНИ

14.11.2005 | МВФ закликає Україну активніше боротися з інфляцією і витратами
Джерело - Korespondent.net

Українська влада повинна посилити кредитно-грошову політику і скоротити витрати для динамічнішого економічного розвитку.


 


Про це зазначено в доповіді Міжнародного валютного фонду.


МВФ наголошує, що торішня політична криза в країні, кульмінацією якої став прихід до влади Віктора Ющенка, змусила інвесторів занепокоїтися, що привело до уповільнення економічного прогресу в Україні.


"Уповільнення росту економіки України стосовно більшості інших перехідних економік... відбиває довгострокові проблеми в досягненні політичного консенсусу, спрямованого на будівництво більш пристосованих до ринку інститутів, які б дозволили Україні використовувати свої ресурси з більшою ефективністю", - зазначає МВФ.


"Більш жорсткі монетарні умови необхідні для приборкання інфляції", - зауважує Фонд, прогнозуючи, що споживчі ціни в Україні зростуть на 12% цього року і на 13% у 2006 році.


МВФ рекомендує поступово перейти до більшої гнучкості на валютному ринку і ввести цільовий рівень інфляції, "особливо у контексті підвищеного інтересу з боку іноземних інвесторів і конкурентного режиму валютних курсів".


Фонд також наголошує, що українській владі необхідно "продовжувати протистояти значному тиску, спрямованому на підвищення витрат, особливо у соціальній сфері, субсидіях".


На думку МВФ, кошти, отримані від продажу сталеливарного підприємства  "Криворіжсталь" за $4,8 млрд., мають бути використані для погашення заборгованості. При використанні цих коштів необхідно уникнути збільшення інфляційного тиску на економіку, зазначає МВФ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект