НОВИНИ

25.05.2017 | Розвідка США: Росіяни прагнули вплинути на Трампа через його радників
За матеріалами - The New York Times

Про це повідомило в середу американське впливове видання The New York Times із посиланням одразу на три джерела в колишній і нинішній адміністрації США.

"Американські розвідники минулого літа отримали інформацію, яка засвідчила, що високопоставлені представники російської розвідки та політики обговорювали, як вплинути на Дональда Трампа через його радників", - підкреслюється в повідомленні.

Читайте також: Екс-радник Трампа неочікувано погодився дати свідчення в Конгресі
Розмови були зосереджені навколо голови президентської кампанії Пола Манафорта, а також екс-радника Трампа, відставного генерала Майкла Флінна, повідомили джерела, ознайомлені з розвідувальними звітами.

Обидва представника близького оточення Трампа мали непрямі зв'язки з російськими офіційними особами. Росіяни мали впевненість, що і Манафорт, і Флінн можуть бути використані для того, щоб створити позитивне ставлення Трампа до Росії.

"Деякі росіяни вихвалювалися, наскільки добре вони знали Флінна. Інші обговорювали ефективне використання їхнього зв'язку з Віктором Януковичем, вигнаним президентом України, який перебуває в екзилі в Росії, і який свого часу тісно співпрацював з Манафортом", - підкреслює видання.

Читайте також: Беліз розслідує відмивання коштів Януковичем та Манафортом - Bloomberg
"Інформація отримана ще минулого літа і вважається достатньо надійною для того, щоб представити її ФБР, яке наразі продовжує контррозвідувальне розслідування", - йдеться в публікації.

Водночас, джерела не повідомили про те, чи насправді на Манафорта і Флінна був здійснений прямий вплив. Своєю чергою, обидва екс-радники Трампа заперечують змову з російським урядом.


"Джерела погодилися повідомити розвідувальну інформацію на умовах анонімності, оскільки значна частина її залишається під грифом цілком таємно і вони можуть бути притягнуті до відповідальності за розкриття деталей", - уточнює The New York Times.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3964. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект