НОВИНИ

17.11.2005 | Узбекистан: військова база в обмін на дружбу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Газети коментують підписання між Росією та Узбекистаном Угоди про союзницькі відносини, який передбачає тісну співпрацю у низці галузей, зокрема військовій. Німецька газета FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG зазначає:


Президент Росії Володимир Путін підписав з узбецьким президентом-диктатором Карімовим угоду про військову взаємодопомогу й цим, фактично, взяв його режим під свій патронат. Режим, котрий не гребує жодними засобами задля придушення щонайменшого демократичного прояву і котрий без тіні сумніву готовий потопити в крові антиурядові виступи. (...) Міжнародна реакція на події в Андижані дала можливість Путіну, підтримавши узбецького диктатора, повернутися до старих гегемонних відносин, - аналізує газета FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG.


Газета FRANKFURTER RUNDSCHAU висловлює таку думку:


Російського главу держави цікавлять не правозахисні деталі, а регіональна владна політика. Карімов, який колись з опортуністичних міркувань прихильно ставився до Сполучених Штатів, тепер відмовив їм у дружбі та в подальшому використанні військово-повітряної бази. Для бази шукають нового орендаря, навіть якщо він розраховується тільки в рублях та збройною допомогою. На те, що Сполучені Штати товклися в колишній радянській центральноазіатській державі, Путін спочатку дивився відносно спокійно, але кінець-кінцем йому це стало не до вподоби. Узбекистан, найбільшу країну регіону, не можна недооцінювати як партнера, адже регіон багатий на нафту та газ, - констатує FRANKFURTER RUNDSCHAU.


І



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект