НОВИНИ

12.06.2017 | Єврокомісія не може карати за відмову приймати біженців - Вишеградська група
За матеріалами - УКРІНФОРМ

На цьому наголосили глави МВС країн "Вишеградської групи" (V4), підсумовуючи у Варшаві Польське головування у "четвірці", повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми вважаємо, що Єврокомісія неправа. На нашу думку, плани покарання країн "Вишеградської групи" є безпідставними. На наше переконання, політика безпеки є національною політикою, а не європейською", - заявив глава МВС Польщі Маріуш Блащак.

За його словами, позиція чотирьох країн групи є "єдиною", а запропонований Євросоюзом механізм розподілу біженців між країнами Спільноти є "неефективним" і лише притягує чергові хвилі мігрантів.

Блащак підкреслив, що вимоги Єврокомісії щодо розподілу 160 тисяч біженців з півдня не виконують не лише країни "Вишеграду" чи Австрії, але й інші країни Спільноти, оскільки до сьогодні розподілено лише 12% біженців.

Польський міністр зазначив, що країни V4 є "солідарними" у світлі погроз Єврокомісії.

Він наголосив, що кращою й більш ефективною буде допомога біженцям за межами Європи, поблизу зони конфліктів, а не розподілу їх між країнами ЄС.

З польським міністром погодилися глави МВС Чехії, Словаччини й Угорщини, зазначивши, що позиція "четвірки" щодо прийому біженців не зміниться.

Єврокомісія в середу розпочне процедуру про порушення норм ЄС щодо країн, які не беруть участі у програмі розподілу біженців. Цією справою займеться колегія Єврокомісарів.

Процедура Єврокомісії про порушення країнами норм ЄС може загрожувати фінансовим покаранням. Але перед цим повинні завершитися усі процедури в Євросоюзу і справу має розглянути суд ЄС в Люксембурзі. Рішення суду могло б бути прийняте лише через декілька років.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект