НОВИНИ

28.06.2017 | Польща планує збільшити оборонні витрати до 2,5% ВВП
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Це передбачають затверджені урядом РП проекти змін до законів про реформування і технічну модернізацію, а також фінансування збройних сил РП і закону щодо публічних закупівель, інформує Інформаційний центр уряду (СIR) Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Витрати на оборону в 2018 мають скласти не менше 2% від ВВП, в 2020 році вони зростуть до 2,1% ВВП, а загалом — до мінімум 2,5% ВВП в 2030 році”,- йдеться у повідомленні СIR.

Зазначається, що це дозволить “збільшити здатність держави захищатися і протидіяти гібридним загрозам і загрозам у кіберпросторі”.

Збільшення коштів також дасть можливість здійснити технічну модернізацію армії, реорганізувати систему управління збройними силами і вдосконалити систему національного оборонного планування.

“Буде створено ефективну систему повітряної оборони, зокрема протиракетної. Відбудеться процес інтегрування військ територіальної оборони з рештою родів збройних сил. Зростання витрат є також необхідним у контексті союзницького заангажування в оборону так званого східного флангу НАТО”,-повідомляє інформаційний центр уряду РП.

Передбачається також збільшення штатної чисельності ЗС Польщі до 200 тис. військовослужбовців: “Нинішній ліміт (150 тис. посад) є недостатнім, беручи до уваги формування ВТО (військ територіальної оборони)”. Зазначається, що у рамках нового ліміту для професійних військовослужбовців буде передбачено 130 тис. штатних посад.

Зміни до закону наберуть чинності через 14 днів після їх опублікування в урядовому віснику.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект