НОВИНИ

25.11.2005 | На українсько-молдовському кордоні працюватиме моніторингова місія ЄК
Джерело - ProEUROPA

З 1 грудня 2005 р. на українсько-молдовському кордоні розпочинає роботу моніторингова місія Європейської Комісії.
 
Як повідомили у прес-службі Державної митної служби України, така робота експертів ЄК регулярно проводиться в державах, які планують вступати до Європейського Союзу.
 
Мобільні групи місії, що працюватимуть на п’яти пунктах пропуску (2 молдавських, 3 українських), матимуть право без попередження відвідувати прикордонні застави та митниці, відділи міліції, а також відділи митних платежів внутрішніх митниць. Крім того, вони зможуть бути присутніми та спостерігати за процесом митного оформлення, вивчення митної документації, в тому числі і комп’ютерних даних. При необхідності проведення повторного огляду окремих вантажів чи здійснення їхньої оцінки члени мобільних груп місії матимуть право наполягати на цьому.
 
Мета роботи місії Європейської Комісії – розбудова загальної інституційної спроможності у прикордонному менеджменті України і Молдови, підвищення ефективності прикордонного та митного контролю, а також нагляду за спільною ділянкою кордону з особливою увагою до придністровської сторони. При цьому збільшення ефективності прикордонного контролю в результаті, як передбачається, призведе до: збільшення доходів від митних зборів і зниження рівня зловживань на митниці; зменшення контрабанди та нелегальної міграції; збільшення обсягу легальних товарів та кількості осіб, які перетинають кордон.
 
Протягом двох років, що працюватиме місія, формуватимуться детальні звіти, з якими буде ознайомлена як українська, так і молдовська сторони. Аналіз ситуації, тенденції процесів на кордоні та рекомендації європейських експертів – усе це стане робочим матеріалом для спеціалістів Держмитслужби для узагальнення та врахування в подальшій роботі.
 
Місія ЄК з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова по закінченні своєї роботи передбачає отримати такі результати: створити кращі можливості для проведення аналізу ризиків, а також використання нових методик оцінки ризиків; поглибити знання стандартів Євросоюзу та їх практичне застосування українською стороною; поліпшити співпрацю та взаємодоповнення митної та прикордонної служб, їх взаємодію з іншими правоохоронними органами з метою досягнення інтегрованого підходу до прикордонного менеджменту; поліпшення взаємодії між службами Молдови та України, в тому числі на спільних пунктах пропуску через кордон; проведення детальної оцінки потреб та розроблення рекомендацій щодо правового чи структурного визначення подальших потреб під час посилення інституційної спроможності проведення тренінгів на місцевому та центральному рівнях.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект