НОВИНИ

29.11.2005 | ЄС має у кілька разів збільшити допомогу Україні - брюссельський експерт Фрейзер Камерун
Джерело - Українська служба ВВС

Європейський Союз має витрачати більше грошей на допомогу своїм сусідам, зокрема, Україні. Таку думку в розмові з радіо "Свобода" висловив провідний дослідник брюссельського Центру європейської політики Фрейзер Камерон.



Спершу кілька слів про нашого експерта. Пан Камерун написав докторську дисертацію у Кембріджському університеті, й тривалий час працював дипломатом: спершу британським, а потім на рівні ЄС: очолював політичний відділ представництва Європейської Комісії у Вашингтоні. Автор книг про розширення Європейського Союзу і його зовнішню політику. Одне з останніх досліджень доктора Фрейзера Камерона торкається корупції і про нього він, зокрема, розповідав на міжнародній конференції "Бізнес і безпека: хто платитиме?", що відбулася нещодавно в Празі.


 
- Як же розв'язати проблему корупції на кордонах ЄС?


- Перш за все, потрібно робити все можливе, щоб сприяти росту економіки. Якщо цього не буде, то не буде змоги платити державним службовцям. Так, зокрема існує великий розрив між зарплатами прикордонників: у Фінляндії - 5 тисяч євро на місяць, в Естонії 500 євро, а в Росії зарплата прикордонника 50 євро. Коли існує така різниця, то корупція майже неминуча. Тому можна буде розв'язати цю проблему лише якщо зростатиме економіка і якщо платити належну зарплату прикордонникам й митникам. Також потрібно дбати про етику державних службовців, вимагати від них належної поведінки. Це дуже важливо.


- Чи достатньо робить Європейський Союз, щоб допомогти подолати економічні проблеми в сусідніх державах ?


- Це ганебно, що люди в бідних районах Іспанії отримують у 20 разів вищу допомогу на душу населення ніж у краю Косово чи в Молдові. Ми, у Європейському Союзі, маємо намагатися витрачати більше на наших бідних сусідів, щоб якомога швидше підняти їх до європейських стандартів. Це у наших власних інтересах: якщо ми зможемо поліпшити економічне становище у цих державах, то це відкриває нові ринки для Європейського Союзу. Безперечно, ми повинні витрачати гроші також у нашому регіоні ( з політичних причин цього важко уникнути), але, на мою думку, ми маємо змінити баланс у розподілі коштів.


- Стосовно Україні, що саме Ви пропонуєте?


- Гадаю, що з огляду на розмір і потенційний ринок Україна є великим призом для Європейського Союзу, тому це будуть гроші, дуже добре витрачені.


- Не всі громадяни Європейського Союзі нині це розуміють. Як можна переконати громадськість, особливо у Західній Європі, що український ринок і зрештою у майбутньому членство є великим призом?


- Гадаю, що політичні лідери на рівні держав учасниць, але також на рівні ЄС, мають активніше працювати задля розширення. Це означає, що через 10-15 чи 20 років у складі ЄС можливо буде 40 держав. Такою має бути мета. А в рамках цього Європейського Союзу будуть держави, які хочуть рухатися швидше у деяких сферах. Тому в Європі буде різношвидкісна система. На мою думку, це правильно, навіть зараз в лавах ЄС існують різні підходи, наприклад це стосується зони євро.


Щодо України, то їй також треба допомагати собі, продемонструвати, що це стабільна, мирна і демократична держава. Потрібно поліпшувати імідж України. Багато людей й далі сприймають її через футбольну команду "Динамо"- Київ.


- А Ви бували в Україні?


- Так, кілька разів. Гадаю, що в України великий потенціал. Але вона представляє себе дуже погано. У неї були величезні можливості розпочати речі заново після Помаранчевої революції, але Україна фактично втратила 6-9 місяців, серйозно не проводячи програми реформ. Тому потрібно послідовно проводити реформи і також шукати можливості краще представити себе на рівних рівнях: у спорті, культурі, бізнесі, щоб на Заході був ліпший образ України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1745. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект