НОВИНИ

30.11.2005 | Віце-президента США звинуватили в потуранні військовим злочинам
Джерело - Korespondent.net

Помічник колишнього держсекретаря США Коліна Пауелла в понеділок, 28 листопада, виступив із різкою критикою на адресу віце-президента країни Діка Чейні.


 


Йдеться про умови утримання в’язнів і методи допитів підозрюваних у терористичній діяльності.


Полковник Лоренс Уїлкерсон звинувачує Діка Чейні в ігноруванні компромісного рішення щодо цього питання,  яке ухвалив свого часу президент Джордж Буш.


За словами Уїлкерсона, в адміністрації Буша було дві опозиційних думки щодо питання про в’язнів, захоплених під час військових кампаній. Пауелл вважав, що США має дотримуватися Женевської конвенції, що забороняє тортури. Водночас, "яструби" Білого дому, до яких зараховуюь і Діка Чейні, наполягали на тому, що війна проти терору вимагає особливих заходів.


Президент Буш тоді ухвалив компромісне рішення. Однак, за словами Уїлкерсона, Дік Чейні ігнорував його. Рішення Буша полягало в тому, що "Женевська конвенція буде поширюватися на всіх в’язнів, крім членів "Аль-Каиїди" і таких інших в’язнів".


"Під прикриттям віце-президента міністр оборони [Дональд Рамсфелд] робив те, що хотів, незважаючи на цілком чітке компромісне рішення президента", – сказав в інтерв’ю Бі-бі-сі Уїлкерсон.


На питання про те, чи вважає Уїлкерсон віце-президента винним у військових злочинах, полковник сказав: "Це цікаве питання".


"Підтримувати терор, безумовно, злочин. Якщо взяти до уваги його масштаби, то цей злочин міжнародний", - сказав Уїлкерсон.


Уїлкерсон і раніше звинувачував віце-президента у тому, що він відповідальний за випадки насильства над в’язнями. Однак цього разу полковник пішов далі, висловлюючи думку, що Чейні можуть загрожувати звинувачення у військових злочинах.


В інтерв’ю Бі-бі-сі Уїлкерсон також зачепив тему про розвіддані, що відіграли значну роль у рішенні про напад на Ірак. Питання в тому, чи їх навмисно інтерпретували хибно, чи йдеться про помилку.


Уїлкерсон сказав, що раніше він схилявся до останньої версії. Однак дані про те, що на розвідку могли серйозно тиснути, змушують його зараз сумніватися в цьому.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7351. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект