НОВИНИ

09.12.2005 | Спільна Заява за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ
Джерело - Центр інформації та документації НАТО в Україні

1. Міністри закордонних справ у ході сьогоднішнього засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі наголосили на важливості особливого партнерства Україна-НАТО для безпеки і стабільності на євроатлантичному просторі. Вони також обговорили перспективи майбутнього розвитку відносин України з Альянсом у контексті Інтенсифікованого діалогу щодо прагнень України до набуття членства та відповідних реформ, без упередження будь-яких можливих рішень Альянсу.


 2. Міністри підтвердили свою відданість успішному проведенню  операцій та місій НАТО, включаючи операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, КФОР у Косово, операцію “Активні зусилля” у Середземному морі, із задоволенням відзначивши активну підтримку зазначених місій з боку України. Вони закликали до подальшої інтенсифікації співробітництва у рамках спільних операцій, зокрема досягли згоди розглянути можливі внески України до Навчальної місії НАТО-Ірак (НМН-І) та логістичної підтримки Альянсом Африканського Союзу в Дарфурі. Вони висловили позитивну оцінку внескам України до регіональної безпеки. 


 3. Міністри привітали прогрес, досягнутий упродовж 2005 року у розробці практичних проектів Україна-НАТО, спрямованих на задоволення потреб національної безпеки та оборони України, включаючи започаткування  трастових фондів ПЗМ з метою надання допомоги у знищенні небезпечних надлишкових боєприпасів та перепідготовки й адаптації звільнених у запас або відставку військовослужбовців. Вони також привітали започаткування у ході  нещодавніх консультацій високого рівня Україна-НАТО у Вільнюсі проекту щодо надання допомоги у підготовці цивільних службовців до роботи в українських оборонних та безпекових структурах.


 4. Міністри закордонних справ держав-членів Альянсу підтвердили відкритість дверей НАТО для європейських демократій, які прагнуть та здатні взяти на себе відповідальності, пов’язані з членством, згідно із статтею 10 Вашингтонського договору. Водночас, вони наголосили, що подальший прогрес у досягненні цілей євроатлантичної інтеграції України, включаючи можливу участь у програмі План дій щодо членства, залежатиме, насамперед, від конкретного прогресу у проведенні ключових реформ.


 5. У рамках Інтенсифікованого діалогу, започаткованого раніше цього року, міністри оцінили прогрес, досягнутий протягом 2005 року у зміцненні демократичних інститутів України та реформуванні оборонного та безпекового секторів. У цьому контексті вони, зокрема, привітали готовність Уряду України здійснити загальний огляд сектору безпеки України. Вони висловили сподівання щодо проведення вільних та справедливих виборів, у тому числі до Верховної Ради України у березні 2006 року, як важливої нагоди для України продемонструвати стабільний характер реформ. Вони закликали до подальшого проведення судової та адміністративної реформ, включаючи боротьбу з корупцією. Крім того, вони закликали Україну до продовження внеску до регіональної безпеки. Нарешті, вони взяли до уваги триваючу роботу з підготовки амбіційного Цільового плану Україна-НАТО на 2006 рік та висловили сподівання щодо його швидкого прийняття та вчасного і рішучого виконання. Міністри домовилися відслідковувати досягнутий Україною прогрес. Міністри закордонних справ держав-членів Альянсу продовжуватимуть надавати Україні допомогу у досягненні цілей реформ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6391. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект