НОВИНИ

09.12.2005 | Наступний самміт лідерів країн НАТО відбудеться у Ризі
Джерело - ProEUROPA

Наступний самміт лідерів країн-членів НАТО відбудеться наприкінці 2006 року у Ризі, повідомили кореспонденту УНІАН у Посольстві Латвії в Україні. 


Вчора на прес-конференції у Ризькому замку Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга заявила, що 7 грудня у Брюсселі Північноатлантична Рада НАТО ухвалила рішення про те, що саміт-2006 проходитиме у Ризі. "Відомо, що це буде у листопаді", - зазначила вона.
 
Водночас Президент Латвії не виключила того, що наступного року “Рига стане місцем дебатів щодо сутності НАТО, шляхів поліпшення його роботи і перспектив розвитку Альянсу".
 
В.Віке-Фрейберга також відзначила, що "організація самміту не є комерційною справою”. “Доручення Латвії щодо підготовки зустрічі учасників Альянсу означає, що ми є повноцінною країною НАТО, що у змозі виконати всі необхідні вимоги. Готовність Латвії взяти на себе таку відповідальність говорить про нашу зрілість і політичну вагу. Підготовка заходу має на меті, у першу чергу, поліпшення інфраструктури служб безпеки Міністерства внутрішніх справ. Потрібно буде поліпшити наші можливості, необхідні для організації самміту. Але ці можливості можна буде використовувати й у майбутньому. Реклама Латвії у ході самміту також неоціненна" - підкреслила В.Віке-Фрейберга.
 
В свою чергу, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, завив кореспонденту УНІАН, що саміт лідерів країн-членів НАТО у Ризі може стати вирішальним для України.
 
Представник НАТО в Україні наголосив, що “все залежатиме від України”.
 Як повідомлялось, 26 квітня 2005 року у ході роботи семінару "Основні інструменти вступу до НАТО. Досвід держав, що приєдналися до НАТО та перспективи для України", організованого у Києві Укртелерадіопресінститутом за дорученням Держкомтелерадіо України, М.Дюре повідомив, що наступним кроком після започаткування Україною інтенсифікованого діалогу з НАТО може стати підписання Плану щодо набуття членства в Альянсі. Водночас він сказав, що для здійснення наступного кроку в Альянсі має бути консенсус, оскільки якщо навіть одна із країн НАТО буде проти, будь-яке рішення прийняте не буде.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект