НОВИНИ

15.11.2017 | Проросійський президент Молдови закликає відмовитися від власної армії
Джерело - Інформаційний Акцент

«У нас повинна бути спільна державність, спільна бюджетна, банківська системи, спільна зовнішня політика… Спільні кордони – обов’язково. Але армія нам не потрібна», – заявив Додон.

За його словами, Молдові військові конфлікти не загрожують. «Молдова – нейтральна країна, тому в ній не повинно бути збройних сил – ні на лівому, ні на правому берегах Дністра. З ким нам воювати?» – риторично запитує Додон.

На думку глави держави, у Тирасполя зараз є два сценарії – або стати частиною України, або Молдови. Він виступає за реалізацію другого.

«Упевнений, що для Придністров’я краще бути частиною Республіки Молдова. Отримати незалежність або стати суб’єктом Російської Федерації для Придністров’я нереально. У керівництві Придністров’я сьогодні виходять з того, що вони не платять за російський газ, туди йде фінансування з Москви, і їм добре. Але ситуація змінилася. Того, що було останні 25 років, найімовірніше, не буде. Тому потрібно дивитися, куди нам рухатися далі», – сказав він.

Додон повідомив, що обговорював проблему Придністров’я з керівництвом РФ, Європейського Союзу, дипломатичними представниками Німеччини, Франції.

«Вважаю, що після виборів в Молдові (що пройдуть 2018 року, – ред.), коли буде створена промолдавська більшість у парламенті, з 2019 року треба починати працювати над придністровським врегулюванням», – резюмував президент Молдови.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5262. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект