НОВИНИ

13.12.2005 | У Гонконгу відкривається конференція СОТ
Джерело - ProEUROPA

У Гонконгу відкривається шоста міністерська конференція Світової організації торгівлі (СОТ), на якій обговорюватимуться заходи з подальшої лібералізації світової торгівлі в рамках так званого Дохійського раунду, розпочатого в Катарі в 2001 році.
 
Спочатку планувалося, що Дохійський раунд буде повністю завершено саме в Гонконгу, але у середині цього року стало зрозуміло, що позиції розвинутих і країн, що розвиваються суттєво розходяться, щоб привести їх до спільного знаменника до кінця року, повідомляє РІА «Новости».
 
У результаті тепер завданням-максимумом стає вирішення більшої частини розбіжностей, що дасть змогу завершити переговори до кінця наступного року.
 
Головним каменем спотикання стало питання субсидій, які розвинуті країни виділяють своїм сільгоспвиробникам. На думку представників багатьох країн, що розвиваються, це робить їх сільгосппродукцію неконкурентоспроможною на світових і місцевих ринках.
 
Найжорсткішу позицію з цього приводу займає Євросоюз, готовий скоротити свої субсидії на 46% тоді як країни, що розвиваються, вимагають щонайменше 54-відсоткового скорочення.
 
У свою чергу розвинуті країни просять країни, що розвиваються, знизити імпортні тарифи на промислову продукцію. Ще одним важливим питанням порядку денного стане питання лібералізації світового ринку послуг, який викликає шалені протести з боку багатьох недержавних організацій.
 
На думку експертів, успішне завершення Дохійського раунду буде вигідним, перш за все, бідним країнам, що розвиваються.
 
За оцінками експертів Світового банку, успішне завершення раунду може дати світовій економіці 300 мільярдів доларів упродовж найближчих десяти років і "витягнути" з бідності близько 140 мільйонів жителів Землі.
 
До Гонконгу приїдуть делегації із 149 країн-членів СОТ, включаючи Саудівську Аравію, яка офіційно вступила до Світової організації торгівлі лише за два дні до початку конференції.
 Крім того, в Гонконгу чекають представників приблизно 30 країн-кандидатів на членство у СОТ, включаючи делегації України і Росії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект