НОВИНИ

16.12.2005 | Україна може стати членом СОТ до квітня
Джерело - Korespondent.net

Глава Німецької консультативної групи при уряді України у Києві Ларс Хандріх вважає, що Україна може вступити до Світової організації торгівлі до парламентських виборів у березні 2006 року.


 


"Перспективи зараз такі, що можна цілком виходити з того, що ймовірно ще до парламентських виборів Україна потрапить до СОТ", - сказав Хандріх в інтерв’ю українській службі радіостанції "Німецька хвиля".


За його словами, у 2005 році Україна досягла більшого прогресу, аніж  за минулі роки, і підійшла дуже близько до вступу до СОТ. Зокрема, значним проривом стало те, що Україна отримала статус країни з ринковою економікою.


При цьому експерт нагадав, що залишається вирішити суперечливі питання зі США і знайти компроміс із низкою інших країн, зокрема з Австралією. На думку Хандріха, вступ до СОТ  залежить від зусиль українського уряду і парламенту.


Напередодні Верховна Рада не змогла прийняти два законопроекти, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі.


Перший документ стосується внесення змін до статті 1 закону України про  експортне мито на відходи і брухт чорних металів. Законопроектом передбачається зниження ставки експортного  мита на товари (відходи і брухт чорних металів), що вивозяться за межі України, з 30 євро за одну тонну до 18 євро за тонну в 2007 році.


Другий законопроект стосується внесення змін до закону про експортне мито на живу худобу і шкіряну сировину. Документ передбачає встановлення з 1 січня 2006 року ставки експортного мита на відповідні товари у розмірі 30% від митної вартості товару. При цьому пропонується, що така ставка мита, починаючи з 1 січня 2007 року щороку буде зменшуватися на 15 процентних пунктів до позначки  0 відсотків.


Тонга стала членом СОТ за дуже несприятливих умов


Королівство Тонга, що знаходиться у Тихому океані, стало 150-м членом Світової організації торгівлі. Про це заявив у Гонконгу голова міністерської конференції СОТ Джон Цанг.


Умови за яких країну  прийняли до СОТ, є гіршими з можливих, повідомляє австралійське відділення незалежної організації Oxfam, метою якої є  боротьба  з бідністю. Тонга не зможе встановлювати розмір ввізного мита вище 20 відсотків від вартості продукту.


Для порівняння, мито США на імпорт яловичини досягає 350%, а ввізне мито ЄС на цукор складає 300%. Тонга знаходиться на передостанньому місці - останнє займає Вірменія.


Засоби від встановлених тарифів йдуть у Тонга на соціальні потреби та освіту. За даними довідника ЦРУ, чисельність населення Тонга на липень 2005 року складала 112 тис. 422 людини. ВВП країни становить трохи менше  250 мільйонів доларів, а прибуток на людину складає 2300 доларів на рік.


Нинішні переговори СОТ у Гонконгу присвячені досягненню угод щодо знищення перешкод для вільної торгівлі і допомоги найбіднішим країнам. За словами експертів Oxfam, на жорстких умовах прийняття королівства Тонга до СОТ  наполягали США та Європа. Раніше, 11 грудня, було прийнято офіційне рішення про прийняття до СОТ Саудівської Аравії, що стала 149-м членом цієї організації. Рішення про входження Тонга до СОТ, за словами чиновників організації,  прийняли ще на початку грудня.


Грузія розкритикувала Росію


Грузія не вважає свої переговори з Росією щодо вступу до СОТ завершеними, заявив у четвер міністр економічного розвитку Грузії Іраклі Чоговадзе, виступаючи на спеціальному пленарному засіданні шостої міністерської конференції СОТ у Гонконгу.


"Наші переговори щодо вступу Росії до СОТ ще не завершилися,  і ми готові продовжити їх із Росією", - заявив офіційний представник Грузії. "За останній час ми не побачили ніякого прогресу з боку російської сторони у виконанні умов протоколу, підписаного у 2004 році Тбілісі", - підкреслив він.


Майже увесь виступ представника Грузії був присвячений претензіям цієї країни до Росії. Цей виступ став різким контрастом серед виступів представників інших країн, які уникали під час своїх промов гострих моментів.


Головною проблемою, на думку грузинського міністра, залишається питання митних пунктів на кордоні з Абхазією і Південною Осетією. Грузія вимагає, щоб з абхазької і південноосетинської сторони на кордоні стояли грузинські митники.


Пізніше під час розмови  з журналістами Чоговадзе заявив, що Грузія буде порушувати питання неурегульованих відносин з Росією під час багатосторонніх переговорів у межах робочої групи з питань вступу  Росії до СОТ.


"Ми однозначно підтримуємо вступ Росії до СОТ, але лише у тому випадку, якщо Росія дотримається своїх обіцянок, проголошених під час підписання протоколу в Тбілісі у 2004 році", - підкреслив він. "Наша підтримка Росії  залежатиме від виконання або невиконання умови легалізації митних пунктів", - сказав грузинський міністр.


США пропонують скликати нову конференцію


Протягом останньої доби відбулися  консультації між основними учасниками аграрного блоку: США, ЄС і Групою-20, що об’єднує країни, що розвиваються, включно з  Китаєм і Бразилією.


Європейські джерела характеризують сьогодні це обговорення як "безрезультативне та емоційне".


Глава американської делегації, представник США на торговельних переговорах Роб Портман запропонував у середу провести на початку 2006 року нову міністерську конференцію СОТ для того, щоб спробувати розв’язати питання, винесені на нинішній форум. Група-20, а також США та Австралія зараз вимагають від ЄС подальших поступок щодо розмірів зниження тарифів на імпорт сільськогосподарської продукції.


Проте комісар ЄС з питань зовнішньої торгівлі Пітер Мендельсон заявив під час цих консультацій, що ЄС уже погодився на скорочення на 46% податкових зборів, і на подальші кроки у цьому напрямку від ЄС чекати "нереалістично".


Під  тиском опинилися зараз і Сполучені Штати, від яких африканські країни вимагають повного скасування експортних субсидій для американських виробників бавовни. Відповідно до джерел, США поки не готові піти на задоволення цієї вимоги.


Як зазначив Мендельсон, поки ЄС не вдається реалізувати свою стратегію на обговорення всього пакету заходів для лібералізації світової торгівлі в межах нинішнього Дохійського раунду переговорів. До раунду увійшли, поруч із сільським господарством, питання зниження тарифів на послуги і промислові товари.


Однак країни, що розвиваються, поки не готові перейти до двох останніх сфер без досягнення відчутного прогресу з питань зниження США і ЄС субсидій і тарифів на сільгосппродукцію.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект