НОВИНИ

05.08.2004 | Міжнародна федерація з прав людини помітила серйозні порушення під час передвиборчої кампанії в Україні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міжнародна федерація з прав людини вважає, що влада в Україні незаконно використовує свої структури, щоб вплинути на перебіг президентських виборів у жовтні. Про це мовиться у заяві громадської організації, яку оприлюднили у Відні. Вперше впливова міжнародна група наводить детальні факти зловживань під час нинішньої кампанії в Україні.
На думку спостерігачів, українські державні телеканали, які висвітлюють президентську кампанію, надають значну перевагу одному кандидатові - нинішньому прем'єрові Віктору Януковичу. Натомість у повідомленнях про опозиційного кандидата Віктора Ющенка переважає негатив. Така ж ситуація в газетах обласних адміністрацій, які фінансуються з громадських фондів і які читає "бідніше сільське населення." В інтерв`ю радіо "Свобода" виконавчий директор Федерації Ерон Роудс (Aaron Rhodes) заявив: "Україна нагадує низку інших пострадянських держав, де громадські мас-медіа обслуговують не громадськість, а владу."


Правозахисники кажуть, що отримали численні нарікання від українських громадян, які скаржаться на те, що влада їх залякує. Зокрема, є повідомлення, що прихильників опозиції таємно знімають правоохоронці. Міжнародна федерація з прав людини зазначає, що так само як і на недавніх виборах в Білорусі, робітників заводів в Україні змушують підтримувати кандидата від влади – під загрозою звільнення. Погрожують звільнити і регіональних керівників, якщо вони не забезпечать необхідних результатів на виборах.


Міжнародна федерація з прав людини розповідає про звернення українських студентів, які кажуть, що їм погрожували декани, котрі вимагали підтримувати Віктора Януковича. Як приклад, згадується Ніжинський педагогічний університет на Чернігівщині.


Спостерігачі за виборами в Україні занепокоєні повідомленнями про те, що владні чинники можуть спробувати роздмухати й міжетнічні конфлікти, наприклад, між татарами та росіянами в Криму. Можливий метод – сприяння радикальним групам. Так, зокрема, партія УНА на чолі з Едуардом Коваленком, яку Федерація називає "шовіністичною," нещодавно отримала дозвіл на проведення мітингу в центрі Києва, хоча влада постійно відмовляє в цьому незалежним громадським організаціям. Партія Коваленка виступала з расистськими закликами, а потім заявила, що підтримує Віктора Ющенка. Як уважають спостерігачі, це була спроба скомпрометувати опозиційного кандидата, представляючи його расистом.


Правозахисники побоюються, що у жовтні може повторитися "мукачівський сценарій," що влада використовуватиме будь-які засоби, щоб на виборах переміг нинішній прем`єр. Міжнародна федерація з прав людини закликає офіційний Київ забезпечити вільний доступ усім кандидатам у президенти до державних мас-медіа і до виборців. А ще – заборонити використання грошей платників податків на підтримку Віктора Януковича та створення перешкод іншим кандидатам. У цьому контексті правозахисники нагадують міжнародні зобов'язання України, які вона взяла, вступаючи до ОБСЄ та підписуючи Європейську конвенцію з прав людини.


Міжнародну федерацію з прав людини створили 1982-го року. До її лав входять гельсинські організації у майже 40 країнах світу, у Європі та Північній Америці.


Представники виборчого штабу Віктора Януковича раніше заявляли, що докладуть усіх зусиль, щоб виборча кампанія в Україні була чесною і прозорою.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5510. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект