НОВИНИ

22.12.2005 | Базування ЧФ РФ у Криму може коштувати Росії 400 млн. дол. на рік
Джерело - ProEUROPA

Вартість базування Чорноморського Флоту Російської Федерації у Криму може становити близько 400 млн. доларів на рік, вважають експерти Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР).
 
Як зазначив в коментарі УНІАН експерт ЦДАКР Сергій Згурець, за оренду Росією української інфраструктури для базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі Україна може отримувати, як мінімум, 400 млн. дол. на рік. Така сума цілком реальна, якщо Україна буде використовувати в розрахунках з Росією середню вартість оренди 1 гектара землі і акваторії, впевнений він.
 
Експерти Центру зазначають, що під час підписання базових домовленостей у питаннях базування Чорноморського флоту РФ, були відсутні чіткі критерії орендної плати. Хоча вже тоді з української сторони надходили пропозиції оцінювати вартість оренди землі, виходячи з норм, прийнятих як в українському, так і в російському земельному законодавстві. Вона ж становить, як мінімум, 22 тис. дол. за 1 га на рік.
 
Якщо враховувати такий підхід, то вартість оренди української землі і водної акваторії у Криму для Росії становитиме близько 420 млн. дол. Ця сума, за даними експертів ЦДАКР, дуже близька до орендної плати, застосовуваної іншими країнами. Так, США, орендуючи у Філіппін військово-морську базу Субік-Бей, що не має такої розвинутої інфраструктури, як у Севастополі або у Феодосії, платили за 1 гектар території до 25 тис. дол. на рік. При розрахунках вартості оренди на основі американського стандарту, Росія платила б щороку 471 млн. дол., відзначають у Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння.
 
Як відомо, базові угоди по Чорноморському флоті передбачають, що Росія платить Україні 97 млн. дол. на рік, які зараховуються як погашення українського боргу перед Росією за енергоносії. На момент підписання договорів по ЧФ – 1997 рік, борг України перед Російською Федерацією становив 3 млрд. 74 млн. дол.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект