НОВИНИ

23.12.2005 | Тарасюк: Україна готова до дружніх відносин з Росією, однак не сприйме шантаж
Джерело - Korespondent.net

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що Україна підтверджує прагнення розвивати дружні відносини з Росією, однак ніколи не сприйме шантаж і тиск, передає УНІАН.


 


"Ми підтверджуємо прагнення розвивати дружні, партнерські, добросусідські відносини з Росією, однак ми ніколи не сприймемо шантаж і тиск, які радше нагадували в минулому відчайдушні спроби самоутвердитись, аніж зважено проводити політику серйозного міжнародного гравця", - сказав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на прес-конференції за підсумками цього року. 


Міністр з жалем констатував, що конфронтаційна лінія, яка простежується у діях і заявах деяких російських політиків, звужує можливості для нормального діалогу між двома країнами.


Він також зазначив, що не праві ті, хто каже про надмірну залежність України. "Варто пам’ятати, що Україна залежна від Росії настільки ж, наскільки Росія від України", - сказав він.


За словами Тарасюка, у нього немає сумнівів, що газову проблему, яка виникла між Україною і Росією, буде вирішено. "І справа, мабуть, не в сумах і не в цифрах, які, до речі, не можуть бути ані зрозуміло пояснені і аргументовані, справа у підходах, які демонструють наші партнери", - додав він.


Міністр також зазначив, що у відносинах України і Росії є труднощі, але він не хотів би їх драматизувати і легковажити ними.


Він наголосив, що на порядку денному українсько-російських відносин залишається комплекс питань, які вимагають прискіпливої уваги.


Водночас Тарасюк нагадав, що перший візит Віктора Ющенка на посаді Президента України був до Росії, що свідчить про пріоритети України в розвитку добросусідських, рівноправних відносин з цією країною.


Він зазначив, що Україна мала намір розглянути новий діалог з РФ, який мав бути партнерським, чітко артикульованим і взаємозрозумілим.


Він також відзначив збільшення цього року обсягів товарообороту між двома країнами. За 9 місяців цього року він зріс на 17%. Україна і Росія також підготували план дій на 2005-2006 роки.


Також, за словами Тарасюка, започатковано новий механізм співробітництва – міждержавну комісію на чолі з президентами двох країн. Окрім цього, було парафовано угоду про спрощення перетину державного кордону жителями прикордонних областей України і Росії.


Міністр зазначив, що активно відбуваються переговори з делімітації морських кордонів, започатковано процес демаркації кордону, а також сторони впритул підійшли до завершення переговорів про реадмісію.


Перегляд умов базування ЧФ Росії


Міністр закордонних справ України вважає недоцільним розмовляти про можливість перегляду умов базування Чорноморського флоту Росії у Криму у зв’язку з наміром Росії збільшити ціну на газ для України.


"Я думаю, що відповідати гучними заявами щодо перегляду умов базування Чорноморського флоту у відповідь на необґрунтовані вимоги щодо підвищення ціни на газ - не є та тематика і той метод, якими треба вирішувати ці надзвичайно складні питання. Треба вирішувати їх не шляхом того, хто більш гучну заяву зробить у пресі, а наполегливою роботою делегацій", - сказав Тарасюк.


Він заявив, що російська сторона багато в чому не виконує зобов’язання відповідно до двосторонніх угод про базування ЧФ РФ у Криму.


За словами Тарасюка, це стосується питань оренди, незаконного користування землею, використання приміщень, які виділені для потреб Чорноморського флоту, а не для проведення бізнесової діяльності.


Він також зазначив, що російська сторона досі не повернула Україні навігаційне гідрографічне обладнання.


"Отже, у нас є підстави говорити про те, що російська сторона не повністю виконує свої зобов’язання згідно з двосторонніми угодами", - зауважив міністр.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект