НОВИНИ

23.12.2005 | 66% українських підприємств-експортерів підтримують намір України вступити до СОТ
Джерело - ProEUROPA

65,6% керівників українських підприємств-експортерів повністю підтримують або, швидше, підтримують намір України вступити до Світової організації тооргівлі.
 
Про це повідомила аналітик відділу досліджень проекту БІЗПРО Наталія Ходько сьогодні на прес-конференції з посиланням на результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за замовленням БІЗПРО.
 
За її словами, метою дослідження було вивчення думки керівників підприємств-експортерів щодо вступу України до СОТ.
 
У той же час, майже кожен п'ятий опитаний (21,3%) не визначився з відповіддю щодо вступу України до СОТ, 13,1% опитаних, швидше, не підтримують або взагалі не підтримують такого кроку країни.
 
Н.Ходько зазначила, що істотної різниці у відповідях, залежно від виду економічної діяльності підприємств, не було: більшість керівників, незалежно від роду діяльності підприємства, підтримує вступ до СОТ.
 
Як повідомила Н.Ходько, респондентам також було поставлене питання «Чи приведе вступ України в СОТ до збільшення обсягу експорту підприємства?». Кожен другий опитаний керівник підприємства (51,8%) позитивно відповів на нього. Третина опитаних (31,2%) зазначила, що не відбудеться ніяких змін з об'ємом експорту їх підприємства, а 17% - вважають, що обсяг експорту при цьому зменшиться.
 
Згідно з результатами опитування, керівники великих підприємств оптимістичніше оцінюють вступ України до Світової організації торгівлі, ніж керівники малих. Частка великих підприємств, яві вважають, що такий крок приведе до збільшення обсягу їх експорту, становить 64%, що на 12,1% і 17,8%, відповідно, перевищує частку середніх (51,9%) і малих (46,2%) підприємств, які також прогнозують зростання обсягу експорту на підприємстві.
 
Були опитані керівники 610 підприємств. Дослідження проводилося в усіх областях України, в містах Києві і Севастополі. Похибка вибірки не перевищує 4,0%.
 
Всі учасники даного опитування були розділені на 4 групи за основними видах діяльності. До першої групи увійшли керівники підприємств, пов'язаних з виробництвом і переробкою сільськогосподарської продукції і виробництвом продуктів харчування (підприємства сільського господарства і харчової промисловості). Вони склали 12,1% всіх опитаних. Найчисленнішою стала група керівників підприємств-експортерів, які займаються промисловим виробництвом (виключаючи харчову промисловість) і будівництвом. Вони становлять більше половини всіх опитаних - 51,5%. 27,9% опитаних підприємств є торговими, а ще 8,5% спеціалізуються на наданні послуг (сюди увійшли транспортні підприємства, фінансові установи, підприємства, що надають різні послуги населенню).



 Довідка. Проект БІЗПРО є частиною заходів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямованих на поліпшення економічного розвитку України, Молдови, та Білорусі. БІЗПРО працює в Україні з 2000 року. Основою діяльності БІЗПРО в Україні є унікальний аналіз «Україна: Конкуренція у світовій економіці - Стратегії успіху», опублікований у січні 2005 року. В Україні БІЗПРО працює над розвитком стратегічного партнерства і допомагає приватному і державному сектору втілювати в життя ініціативи, спрямовані на поліпшення конкурентоспроможності України в світовій економіці. Загальною метою БІЗПРО в Україні є підвищення конкурентоспроможності економіки країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6015. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект