НОВИНИ

15.06.2018 | Меркель просить у опонентів політики щодо біженців два тижні
Джерело - УКРІНФОРМ

Зеехофер поставив керівнику уряду ультиматум, що загрожує політичною кризою у ФРН.

«Я вважаю, що правильно і добре, що ми продовжуємо працювати над скороченням нелегальній міграції, а також організуємо і контролюємо її, тому проект генерального плану федерального міністра внутрішніх справ Хорста Зеехофера є важливим проектом», - сказала Меркель на прес-конференції в четвер.

Однак тут же додала, що особисто вона вважає незаконну міграцію одним із основних питань Європейського Союзу, а тому відкидає спроби діяти в односторонньому порядку, «діяти без узгодження, доставляючи незручностей третім сторонам». Мова йде про один із 63 пунктів згаданого генерального плану, згідно з яким міністр внутрішніх справ хоче зобов'язати німецьких прикордонників не пропускати в країну біженців, які вже зареєстровані в якійсь із країн Європейського Союзу.

Погоджуючись у принципі, що заяви про надання притулку повинні оброблятися у першій країні, куди прибули люди, канцлер ФРН, проте, вважає, що розворот їх на кордоні є одностороннім заходом.

Меркель просить у опонентів 2 тижні, до саміту ЄС, які має намір використати на укладення двосторонніх угод про міжурядову співпрацю з іншими країнами співдружності, яких найбільше зачіпає проблема. Прикладом може служити угода між Францією і Італією.

Канцлер Німеччини не перестає повторювати, що проблема біженців має бути вирішена на європейському рівні. Втім, далеко не всі країни ЄС, поділяють таку думку. Всередині Німеччини, згідно з опитуваннями, 2/3 громадян не підтримують політику «відкритих дверей» Меркель; опоненти у неї є не тільки у «сестринській партії ХСС, що входить в консервативний блок, але і у власному Християнсько-демократичному союзі.

Конфлікт між Меркель і Зеехофером, який раніше очолював уряд Баварії, яка прийняла на себе фактично основну хвилю біженців у 2015 році, триває не перший рік. І цей ультиматум не перший. Але ситуація ніколи не загострювалася до такої міри. Тепер ХСС говорить навіть про можливість виходу з блоку ХДС/ХСС, що становить основу уряду. Питання буде обговорено на з'їзді політсили в майбутній понеділок.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект