НОВИНИ

04.07.2018 | Геополітична напруженість і скорочення видобутку піднімуть ціни на нафту - Morgan Stanley
Джерело - УНІАН

Геополітична напруженість і скорочення видобутку в окремих країнах чинитимуть тиск на глобальний нафтовий ринок в осяжній перспективі. До такого висновку прийшов банк Morgan Stanley і різко підвищив прогноз ціни міжнародного еталона Brent на друге півріччя 2018 року - відразу на $7,5, до $85 за барель.

Востаннє Brent торгувався на цьому рівні в жовтні 2014 року, пише РБК. Волатильності на глобальному ринку будуть сприяти макроекономічна нестабільність, ризики торгової війни між США, Китаєм і Євросоюзом, а також відновлення заворушень в Лівії, зазначають аналітики цінового агентства Platts. У вівторок ввечері, 3 липня, ф'ючерси Brent котирувалися на рівні $77,26 за барель, а північноамериканський бенчмарк WTI - на рівні $73,93.

Ризики щодо експорту іранської нафти стрімко зросли за минулий тиждень, пишуть у своєму огляді аналітики Morgan Stanley Мартін Ратс і Емі Саджент. На брифінгу 26 червня представник Держдепу США заявив, що Вашингтон "наполягатиме на тому, щоб країни звели імпорт іранської нафти до нуля, і деякі з них вже підтвердили намір". США прагнуть обнулити поставки нафти з Ірану до якомога більшого числа країн і як можна швидше.

"У цих умовах ми вважаємо, що відвантаження іранської нафти на ринки Європи, Японії і Південної Кореї дійсно впадуть до мінімуму", - наголошується в прогнозі Morgan Stanley. Зараз на них припадає близько 1 млн з 2,7 млн бар. морських поставок іранської нафти на добу, за даними ClipperData. Банк також чекає скорочення іранських поставок в Індію та інші країни Азії, що частково може бути компенсовано збільшенням експорту в Китай. В цілому Morgan Stanley оцінює, що видобуток в Ірані впаде з 3,8 млн бар. за добу у другому кварталі до 2,7 млн бар. за добу в четвертому кварталі 2018 року і до 2,5 млн бар. за добу в 2019 році. Банк також суттєво переглянув свої оцінки видобутку в Лівії та Анголі. Політична криза в Лівії спровокувала зупинку відвантажень з експортних терміналів на сході країни. Морські поставки з країни впали за останні два тижні більш ніж удвічі, до 0,4 млн бар. за добу. Morgan Stanley вважає, що видобуток відновиться до 0,8 млн бар. за добу в четвертому кварталі 2018 року, але ризики її скорочення зберігаються.

Падіння морських поставок з Анголи знову прискорилося в червні, і план відвантажень на серпень вказує на подальше падіння. Стабільному зниженню показника сприяє виснаження зрілих родовищ, зазначає Platts. Підтримку світового попиту в третьому кварталі надасть завершення ремонтних робіт на європейських НПЗ, а також сезон літніх відпусток, під час якого ціни на пальне ростуть, вважає Platts. Умови, що склалися, будуть змушувати країни, котрі володіють вільними потужностями, нарощувати видобуток, слідує з прогнозу. Саме це зробить Саудівська Аравія, яка виступить в традиційній для ринку ролі "стабілізуючого постачальника", тобто експортера, який контролює суттєву частку ринку і може з мінімальними витратами збільшувати або скорочувати пропозицію продукту. Банк істотно підвищив прогноз видобутку в Саудівській Аравії на друге півріччя 2018 року, з 10,1 млн до 10,8 млн бар. в добу. У 2019 році показник збільшиться до 11 млн бар. в добу. Прогнози щодо постачань з Росії, ОАЕ та Кувейту також незначно переглянуті у бік підвищення.

Детальніше: https://economics.unian.ua/energetics/10174265-geopolitichna-napruzhenist-i-skorochennya-vidobutku-pidnimut-cini-na-naftu-morgan-stanley.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2848. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект