НОВИНИ

17.08.2004 | "Укратранснафта" відкидає побоювання Туреччини
Джерело - УНІАН

Функціонування нафтопроводу “Одеса-Броди” у напрямку Одеси не створить додаткові складнощі в районі протоки Босфор (Туреччина).
Про це сьогодні журналістам повідомив начальник Управління міжнародного співробітництва ВАТ “Укртранснафта” Леонід Нестер.

За його словами, якщо нафтопровід “Одеса-Броди” буде пропускати 9 млн. тонн російської нафти на рік, то це збільшить пропускну спроможність Босфору всього на 6-7% (у 2003 році через Босфор було перевантажено 135 млн. тонн нафти).

“Проблема Босфору нас не повинна переймати”, - сказав Л.Нестер. При цьому він додав, що коли навантаження Босфору перевищить максимальний рівень, то тоді будуть розглядатися питання про будівництво нових нафтопроводів в обхід Босфору. За його словами, зараз російські компанії розглядають декілька варіантів будівництва нафтопроводів в обхід Босфору. При цьому він не уточнив деталей.

Довідка. У 2001-2003 рр. Україна намагалась домовитися про постачання каспійської нафти по "Одеса-Броди". Проте, до "Укртранснафти" не надійшло жодної пропозиції від компаній, які працюють на шельфі Каспійського моря.

У червні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в обох напрямках.

Після цього "Укртранснафта" уклала договір із російсько-британською компанією "ТНК-BP". Договір передбачає закупівлю технологічної нафти для заповнення нею нафтопроводу "Броди - МНК "Південний". Згідно з угодою, транспортування нафти буде здійснюватися протягом 3 років обсягом до 9 млн. тонн щорічно.

Усередині липня Туреччина звернулася до України з проханням відмовитися від реверсу нафтопроводу "Одеса-Броди", оскільки це різко збільшить навантаження на протоку Босфор.

При транспортуванні нафти по "Одеса-Броди" у бік Одеси далі нафта поставлятиметься нафтоналивними танкерами через Босфор до Європи.
Туреччина на початку цього року припинила проходження судів своїми протоками через велике скупчення кораблів і погані погодні умови.

Влада Туреччини раніше неодноразово заявляла про неможливість збільшення транзиту нафти протокою Босфор. За даними посольства країни в Україні, за останні п´ять років кількість суден, що проходять протокою, збільшилася на 75% до 7,427 тис. минулого року; обсяг перевезень нафти та інших небезпечних вантажів зріс майже в 2 рази - до 123 млн. тонн на рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект