НОВИНИ

26.10.2018 | Сіярто заявив генсеку НАТО про "погіршення" між Угорщиною та Україною
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто після зустрічі з генсекретарем НАТО у Брюсселі, повідомляється на сайті уряду країни.

«Ситуація щодо України значно погіршилася зважаючи на той факт, що нічого не сталося у зв'язку з поправками до закону про освіту і закону про нову мову, який забороняє національним спільнотам право використовувати свою рідну мову в культурі, засобах масової інформації і самоврядуванні, на додаток до освіти», - заявив він.

За словами Сіярто, Україна діє проти угорської меншини, що є неприйнятним для країни, яка прагне потрапити в НАТО.

Він також наголосив, що новий український закон про мову «позбавляє національні общини права користування рідною мовою в культурі, засобах масової інформації і самоврядуванні, освіті».

«За таких умов ми не можемо затвердити проведення наради міністрів закордонних справ на рівні Ради НАТО-Україна», - зауважив Сіярто.

Він наголосив, що скликання такої зустрічі залежить тільки від України, з огляду на те, що умови, висунуті Венеціанською комісією, можливо виконати.

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто за підсумками зустрічі у Варшаві з головою МЗС України Павлом Клімкіним заявив про позитивні кроки й хороший компроміс. Також Сіярто додав, що дуже інтенсивно працює з Клімкіним, аби подолати взаємні протиріччя. Глава МЗС Угорщини висловив сподівання, що усі протиріччя між Києвом та Будапешгтом буде подолано і відносини вийдуть на рівень, якими вони були до вересня 2017 року – року прийняття українського закону про освіту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5748. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект