НОВИНИ

06.11.2018 | Туск заговорив про загрозу виходу Польщі з ЄС
За матеріалами - TVN24

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив про ризик виходу Польщі з Євросоюзу у зв'язку із судовою реформою, повідомляє у вівторок, 6 листопада.

На думку Туска, втручання правлячої партії Право і справедливість у діяльність польських судових органів може змусити Варшаву вийти з Євросоюзу.

"Загроза дуже серйозна, смертельно серйозна. Polexit можливий", - зазначив він і додав, що лідер партії Ярослав Качинський ініціює процеси, які можуть привести до виходу країни з ЄС.

Окрім того, президент Європейської ради нагадав про досвід Великої Британії.

"У мене є досвід роботи з колишнім прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном. Ми щодня працювали, щоб уникнути Brexit. Саме його ідеєю був референдум, і саме він потім зробив усе, щоб зберегти Велику Британію в Євросоюзі. Але саме він вивів її", - сказав Туск.

Наостанок він висловив надію, що Європа виявиться розумнішою, ніж нинішні міністри PiS (партія Право і справедливість. - ред.).

Раніше Єврокомісія (ЄК) уперше в історії Євросоюзу запустила санкційну процедуру щодо країни-члена ЄС за порушення принципу незалежності судової системи. Варшаві офіційне повідомлення про початок цього процесу вперше було направлене в липні.

У вересні ЄК ініціювала другий етап процедури. Польщі вона тоді дала рекомендації про усунення порушень. Однак Варшава прислухатися до заяв Єврокомісії відмовилася. Вимоги ЄК у МЗС країни визнали необґрунтованими і заявили, що судова реформа не обмежує можливостей незалежного змагального процесу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект