НОВИНИ

30.12.2018 | Транстихоокеанське партнерство набуло чинності
Джерело - Кореспондент

Раніше його ратифікували перші шість держав - Японія, Мексика, Сінгапур, Нова Зеландія, Канада та Австралія.

В'єтнам завершив цю процедуру трохи пізніше, і там документ почне діяти з 14 січня наступного року. Ще чотири країни, що входять в об'єднання, - Бруней, Малайзія, Перу і Чилі, - поки не виконали це завдання. Для них документ набуде чинності через 60 днів після ратифікації.

Угода, підписана в березні після виходу США з ТТП, передбачає скасування або істотне зниження мит та інших бар'єрів на шляху руху товарів, капіталів і технологій всередині об'єднання, а також ставить перед собою мету поліпшити умови для інвесторів і підвищити заходи щодо захисту інтелектуальної власності.

На частку ТТП припадає близько 13% світового ВВП. В рамках укладеної угоди її учасники скасують або знизять понад 90% нинішніх мит, що приведе до зниження кінцевих цін для споживачів. Ряд заходів буде реалізовано безпосередньо після набуття чинності документа, інші планується здійснити протягом найближчих років.

Нагадаємо, що в січні 2018 року угоду про ТТП схвалили 11 країн без участі США.

Транстихоокеанське партнерство було погоджено в жовтні 2015 року та об'єднало 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, включаючи США.

Угода була підписана в лютому 2016 року після семирічних переговорів, але ще не ратифікована і, таким чином, поки не набувала чинності. Однією з цілей ТТП було обмеження економічного впливу Китаю в регіоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект